Охочих запрошують разом відзначити Світле Христове Воскресіння — одне з найважливіших і найрадісніших християнських свят, сповнене глибоким духовним змістом та багатими українськими традиціями.
Цього дня відвідувачам пропонують:
- поринути в атмосферу народних традицій та святкових обрядів;
- насолодитися виступами фольклорних колективів, які виконають веснянки й гаївки;
- взяти участь у традиційних великодніх іграх і забавах;
- перевірити свої знання та кмітливість у розважальних вікторинах;
- подарувати радість дітям, які зможуть взяти участь у веселих руханках і забавах.
У Музеї просто неба ви зможете не лише спостерігати, але й стати безпосереднім учасником традиційних великодніх обрядів та звичаїв.
Також гостей чекають яскраві фотозони з писанками та особливим «Бахмутським Великоднім деревом».
Це дерево — унікальний символ єдності, життя та незламності. Його прикрашають святкові обереги, які надсилали переселенці з різних куточків України. Ініціатором створення дерева стало управління культури Бахмутської міської ради.
Коли: 20 квітня з 12:00
Де: Національний музей народної архітектури та побуту України, вул. Академіка Тронька, 1, Співоче поле
Вартість вхідного квитка: 150 грн.
До теми:
- На Великдень у саду Софійського заповідника зазвучать греко-візантійські піснеспіви та українські партеси. Також обіцяють спільну трапезу з пасками та крашанками, що об’єднає всіх учасників та гостей свята. Народні майстри представлять витвори традиційних мистецтв та ремесел — писанки, кераміку, одяг, вишивки, плетіння з соломи та лози.
- Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» на Великдень підготував особливі події, майстер-класи і тематичні екскурсії. Зокрема, 20 квітня під лаврськими каштанами зіграють кобзарі та лірники.
- Святкування Великодня у Києві: розклад освячення пасок. Попри всі виклики, українці дотримуються релігійних традицій: печуть паски, готуються до святкових богослужінь і планують освячувати великодні кошики в церквах.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»