У Польщі знайшли знамено часів Другої світової війни1

На південному сході Польщі нещодавно натрапили на два унікальні військові артефакти часів Другої світової війни.

Знахідки виявили біля села Зелоне. Дослідники вважають, що їх заховали навмисно, щоб зберегти їхню символічну та історичну цінність. Відкриття зробили власник Музею піхотної дивізії 3-го легіону Мацей Подгурський та його колега Пьотр Шинала, пише Heritage Daily

Під час обстеження лісу вони знайшли два згортки, обгорнуті брезентом.

Всередині лежали стрічка нагородного вимпела 21-ї піхотної дивізії та прапор 4-го Підгаєцького стрілецького полку. Археологи з Люблінського університету в Замості заявили, що стан предметів дивовижний, адже вони пролежали під землею 86 років.

Артефакти передали до музею в Томашуві Любельському. Там вони будуть зберігатися та вивчатися.

Фото: LWKZ – M. Podgorski

Нагородний вимпел під назвою “Пропорція” був знаком стрілецької майстерності. Востаннє його вручали 4-му Підгаєцькому стрілецькому полку у 1938 році. Прапор полку датований 1924 роком. Його вручну виготовили сестри феліціанки з монастиря в Чеховіце-Дзедзіце, який тепер закритий.

Прапор оздоблено золотими та срібними нитками, що підкреслює його церемоніальне значення. Серед знахідок були також полкові стрічки з написами Ziemia Cieszyńska та “4 P. Strz. Podh.”. Вони відзначають регіональні початки підрозділу. На стрічках зображений орел з підписом “4 PSP”. Ці елементи були частиною церемонії представлення прапора у 1924 році.

За даними Люблінського воєводського управління охорони пам’яток, 4-й Підгаєцький стрілецький полк виник із польських військових формувань, які створювали в Італії та Франції після Першої світової війни.

З початком Другої світової війни полк перекинули на південь Польщі. Там він зазнав великих втрат під Дзікувом Новим і Духовом. Ті, хто залишився живим, приєдналися до боїв під Томашувом Любельським.

Свідки розповідали, що полковий прапор закопали таємно. Попередні спроби знайти його в 1960-х роках не дали результату.

Тепер експерти підозрюють, що частини древка та навершя прапора можуть усе ще залишатися під землею. Це дає привід для нових археологічних пошуків у цьому районі.

Монети знайшли при проведенні археологічних розкопок в околицях Біскупця, на території Вармінсько-Мазурського воєводства.

Перші дві монети виявили аматори за допомогою металошукачів. Про знахідку вони повідомили місцевій владі. Розкопками зайнялись археологи з Острудського музею. Вони знайшли 118 срібних динаріїв IX ст. Монети належать до періоду Людовика Благочестивого.

Раніше динарії Каролінгів у Східній Європі не знаходили. Учені не можуть пояснити, як такий скарб з’явився в Польщі. У ті часи в землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети.

Джерело