У Росії катастрофічна нестача медиків – розвідка

В Росії спостерігається критичний дефіцит медичних кадрів. Фото: depositphotos

У сільських районах Росії ситуація з медичними працівниками наближається до катастрофічної – нестача лікарів у окремих областях досягає 50%.

Про це інформує Служба зовнішньої розвідки України.

За прогнозами, кадрова криза лише загостриться після набрання чинності нових змін до законодавства, які запровадять з 1 січня 2026 року.

Нові правила значно ускладнюють акредитацію випускників та вводять жорсткі штрафи за невиконання умов цільового навчання – до трьохразової вартості освіти. Як наслідок, студенти все частіше уникають бюджетної форми навчання з обов’язковим відпрацюванням у державних лікарнях, особливо в провінційних районах.

Це вже призводить до критичної ситуації на місцях. У Великому Новгороді на більше ніж 220 тисяч мешканців функціонує лише 7-11 бригад швидкої допомоги, тоді як потрібно 25. У Йошкар-Олі з 29 запланованих бригад укомплектованими виявляються лише чотири. Водії швидких отримують на 50% менше, ніж водії тролейбусів, а заробітки медичних працівників загалом знижуються.

Станом на 2025 рік в Росії не вистачає понад 23 тисяч лікарів і близько 64 тисяч фахівців середнього медперсоналу. Щоб подолати кризу до 2030 року, країні потрібно залучити майже пів мільйона нових медиків. На цьому фоні вартість медичної освіти за ключовими спеціальностями зросла на 30-35%, що ще більше ускладнює доступ до професії.

Через санкції російським нафтовим компаніям важко проводити ремонт нафтопереробних заводів. Проблеми, що виникають на заводах, пов’язані з труднощами у постачаннях обладнання.

У минулому році обсяги переробки нафти на російських НПЗ знизилися до 12-річного мінімуму після того, як серія ударів українських БПЛА порушила роботу щонайменше 10 найбільших заводів у РФ. Деякі з них були змушені простоювати місяцями.