В атріумі музею художник В’ячеслав Казаневський представляє свої найкращі пейзажі з 2003 по 2023 рік.
«Хотів продемонструвати, наскільки Україна різноманітна, прекрасна та красива. Як вона квітне яскравими барвами. Спробував об’єднати різні регіоні в одному просторі, — розповів «Вечірньому Києву» В’ячеслав Казаневський. — Усі пейзажі написані з натури на різних пленерах. Коли художників запрошую на одну локацію, у якусь місцевість, де вони живуть, спілкуються, їдять, сплять та, звичайно, створюють живопис.
Мене запрошували на близько 20 таких пленерів. Найцікавішим було спілкування з іншими митцями. Зазвичай я був один із наймолодших, тож у мене там було багато вчителів».
![](https://vechirniy.kyiv.ua/uploads/2025/02/11/67ab49e83ee78.jpg)
![](https://vechirniy.kyiv.ua/uploads/2025/02/11/67ab49e83f7cf.jpg)
Барвисті пейзажі зображають Карпати, Львів, Крим. Кожна з робіт має свою історію.
«У 2003 році професор НАОМА організував пленер у Карпатах. Нас було 30 студентів, ми приїхали на місяць, — пригадує написання найранішого пейзажу Владислав. — Зазвичай у перші дні ходимо у розвідку та шукаємо місце для живопису.
Ми з другом пішли дуже далеко та загубилися, але знайшли чудове місце для живопису, до якого було йти півтори години по горах. Ходили туди цілий тиждень, тоді я написав роботу «Зустріч». Перший раз у житті, працюючи над картиною, увійшов у якийсь транс: ніби від’єднався від себе та зі сторони стежив, як я рухаю пензлем.
Другий спогад пов’язаний теж з пленером у Карпатах. Пишу черговий пейзаж, підходить до мене друг та просить зробити на моїй роботі одну цятку. Після вмовлянь я погоджуюсь. Він ставить мазок, я відходжу, щоб подивитися, і бачу що з мого пейзажу на мене дивиться якась фантастична тварина. Роботу назвав «Фантастичні Карпати». А з часом зробив дипломну роботу, мозаїку «Флора і фауна Карпат». Ось як одна пляма друга допомогла в ідеї дипломної роботи».
Теплий настрій на картинах, що наповнює нашу землю та наші міста покликаний подарувати відвідувачам відчуття домівки. Назву «Вдома» має робота, яка стала візитівкою експозиції.
«Вдома» була написана з натури у 2020 році. Тоді для мене були дуже складні, внутрішні, душевні часи. Я залишився сам, ще й клятий ковід. Ось я й намагався передати свій стан самотності та безвиході. Завжди намагаюся писати те що мене бентежить та чіпляє», — поділився художник.
![](https://vechirniy.kyiv.ua/uploads/2025/02/11/67ab49e840d2f.jpg)
![](https://vechirniy.kyiv.ua/uploads/2025/02/11/67ab49e8415d9.jpg)
![](https://vechirniy.kyiv.ua/uploads/2025/02/11/67ab49e841e04.jpg)
Серед картин, що вирізняються з-поміж інших — «Пошук авторського стилю» та «Сонячний настрій».
«Це чистий експеримент, — зазначає В’ячеслав Казаневський. — Після однієї персональної виставки, де були представлені мої пейзажі, я зрозумів, що повторююсь та пишу кольорові «ксерокси».
А для мене художник, котрий не розвивається — мертвий художник. Тоді я взяв недописані пленерні пейзажі та почав ставити над ними експерименти. От експериментую п’ять років та наче знайшов авторський, орнаментальний стиль «SensArt»».
В’ячеслав Казаневський народився у Києві, здобув освіту в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури за спеціальністю художник-живописець-монументаліст. Працює в різних жанрах, зокрема також як художник-карикатурист. Роботи експонувалися на міжнародних виставках в Україні, Хорватії, Туреччині, Португалії, Греції та Китаї.
Виставка живопису В’ячеслава Казаневського «Вдома»
Коли: до 16 лютого, графік роботи:
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Шевченка, 12
Вартість: вхід на виставку — за вхідним квитком до музею: 150 грн, для учнів, студентів, пенсіонерів — 70 грн.
Нагадаємо, 13 лютого в Києві відкриють першу ретроспективну виставку Любові Панченко. В експозиції покажуть ескізи моделей одягу, різноманітне вбрання та аксесуари, картини, колажі, декоративні розписи, фотографії, особисті речі мисткині.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»