Нещодавно Департамент територіального контролю міста Києва на черговому засіданні Консультативної ради розглянув проєкт реставрації нежитлової будівлі та приміщень літери «А» за адресою: м. Київ, вулиця Хмельницького Богдана (Шевченківський район), будинок 51-А.
Про це повідомляється на сторінці Департаменту охорони культурної спадщини.
Наразі проєкт схвалення членів ради та буде представлений для подальшого погодження.
Нагадаємо, що забудова ділянки відома з 1871 році, коли її власником був священник Софійського собору Ф. Заневич, а пізніше граф Колонно-Чесновський.
Нинішня будівля була зведена в стилі неоренесансу у 1890-ті роки, переживши згодом численні трансформації. Пам’ятка розташована на червоній лінії забудови вулиці Б. Хмельницького, на ділянці зі значним перепадом рельєфу у бік вулиці Олеся Гончара.
«Будівля цегляна, чотириповерхова з цокольним поверхом, Г-подібна у плані, має проїзд до двору. Композиційне та стилістичне вирішення головного фасаду виконано в неоренесансному стилі. Фасад симетричний відносно центральної осі, підкресленої ризалітом з головним входом і балконом на четвертому поверсі. Дворовий фасад оформлений простіше. На головному фасаді встановлена охоронна дошка», — описується пам’ятка.
У різний час в ній діяли Вищі жіночі курси та знаходилася друкарня.
«Науково-проєктна документація передбачає комплекс робіт, спрямованих на дослідження та усунення найбільш небезпечних факторів, що впливають на пам’ятку, а також ліквідацію наслідків їх дії. Заплановано ремонтно-реставраційні роботи фасадів та заміну внутрішніх інженерних мереж: електромережі, системи освітлення, опалення та сантехнічних труб. У цокольному поверсі буде облаштовано найпростіше укриття. Передбачено забезпечення доступу до приміщень для маломобільних груп населення», — розповіли у департаменті.
Крім того, заплановано виконання комплексних ремонтно-реставраційних робіт для відновлення міцності, цілісності та підсилення зовнішніх та внутрішніх опорних стін будівлі відповідно до розробленого та затвердженого проєкту.
Документація ґрунтується на комплексних дослідженнях, архітектурних та архівних пошуках, передбачаючи збереження та реставрацію автентичних архітектурних та декоративних елементів.
«Міська влада послідовно займається приведенням в належний стан обʼєктів, що перебувають у власності територіальної громади. Як частина історичної забудови міста, пам’ятка має значний вплив на формування культурної ідентичності старої частини Києва. Тому, відновлення та реставрація подібних історичних об’єктів відображає турботу про культурну спадщину нашого міста та є важливими процесом зі збереження історичних пам’яток для майбутніх поколінь», — зауважила директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйова.
До теми: Новий шанс для Лук’янівської поліційної дільниці: у столиці відновлять історичну будівлю.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»