Хидирлез — свято весни, що знаменує завершення посівальних робіт та супроводжується традиційними кримськотатарськими обрядами, співами, боротьбою і танцями, але найголовніше — бажанням, аби наступний рік був ще більш плодючий та багатший на урожай!
Відсвяткувати його кияни мають змогу 3 травня у просторі Squat 17b.
Подія розпочнеться лекцією про кримськотатарську спадщину від Есми Аджієвої, голови правління ГО «АЛЄМ» та Олексія Савченка, дослідника історії та культури кримських татар, провідного наукового співробітника Скарбниці Національного музею історії України.

У відвідувачів буде нагода послухати виступи гуртів Євшан-Зілля та Станція Сиваш; сети 3-х диджеїв: Reshat, Elmar та SAWRAS, а також гру Джеміля Комурджи й ансамблю кримськотатарської музики у складі Ділявера Османова, Шевкета Зморки та Ернеса Османова!
Усі охочі мають змогу долучитися до відкритого тренування з традиційної кримськотатарської боротьби Куреш, скуштувати приготовлений на вогні плов, задонатити на невеликому ярмарку та доєднатися до майстер-класу з розпису хною.
Захід проводиться в рамках щомісячного проєкту «Saba Qavesi» у просторі Squat 17b, і спрямований на збереження, популяризацію та інтеграцію культурної спадщини кримських татар, кримчаків і караїмів у сучасний культурний простір України.
Хидирлез благодійний: усі донати, виручені з події, будуть направлені на збір обʼєднаної ініціативи «Кримський фронт» на 3 Mavic 3T для бійців ГУР МО.
Організатори: медіаініціатива CrimeaDaily, культурний простір Squat 17b, кримськотатарське громадське медіа Cemaat та обʼєднана ініціатива «Кримський фронт».
Співорганізатори: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, офіс Кримської Платформи та Меджліс кримськотатарського народу.
Коли: 3 травня з 13:00
Де: Squat17b за адресою вул. Терещенківська 17б
Вхід вільний
Читайте також:
- У Національному музеї народної архітектури та побуту України стали на один крок ближче до створення кримськотатарської експозиції. Разом із ДП «Кримський дім», Об’єднаною ініціативою «Кримський фронт» та кримськотатарською спільнотою висадилитиси. Ці дерева і кущі є одним з символів українського півострова.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»