У трьох районах Київщини запровадили карантинні обмеження через сказ у тварин

У зв’язку з підтвердженими випадками сказу в Фастівському, Бучанському та Обухівському районах були введені карантинні заходи. Про це повідомили представники Київської обласної державної лікарні ветеринарної медицини.

«Карантин в разі виявлення сказу у тварин є обов’язковим ветеринарно-санітарним заходом», — підкреслили в лікарні.

Обмеження щодо тварин:

  • Заборонено вивезення та ввезення тварин з карантинної зони без спеціального дозволу.
  • Не допускається переміщення тварин між господарствами, а також участь у ярмарках, виставках тощо.
  • Проводиться обов’язкова вакцинація всіх домашніх собак та котів (включаючи неблагополучні зони).

Список населених пунктів, у яких діють карантинні обмеження, досить великий.

Зокрема, карантин триватиме до 25.08.2025 року у таких населених пунктах: с. Малютянка, с. Забір’я, с. Жорнівка, с. Княжичі, с. Михайлівська Рубежівка, с. Забуччя, с. Шпитьки, с. Личанка, с. Гурівщина, с. Горбовичі, с. Дмитрівка, с. Мила, с. Мрія, с. Буча, с. Петрушки, с. Лісне, с. Любимівка, с. Лука, с. Бобриця, с. Музичі, с. Неграші, с. Іванків.

До 04.09.2025 року: с. Нове, с. Віта-Поштова, с. Синяк, с. Раківка, с. Червоне, с. Хотів, с. Круглик, с. Кременище, с. Лісники, с. Ходосіївка, с. Чабани, с. Новосілки.

До 21.09.2025 року у м. Вишневе, с. Софіївська Борщагівка, с. Петропавлівська Борщагівка, с. Чайки, с. Святопетрівське, с. Гатне, с. Крюківщина, м. Боярка, с. Тарасівка, с. Юрівка, с. Коцюбинське, с. Капітанівка, с. Гореничі, с. Гнатівка, с. Стоянка, с. Білогородка, с. Шевченкове та м. Ірпінь.

Нагадуємо, що основним джерелом інфекції є хворі дикі тварини, переважно лисиці та єнотоподібні собаки. Тому важливо уникати безпритульних та диких тварин, які можуть бути близько.

Інфекція може передатися людині або домашнім улюбленцям не лише через укус, а й при ослиненні. Встановлено, що у тварин слина може бути заразною навіть до появи клінічних ознак. Таким чином, можна заразитися від тварини, яка виглядає здоровою, але є носієм вірусу. Зазначено, що така тварина може бути неагресивною і лагідно пестити тих, кого любить.

Досить зараженій слині потрапити на кон’юнктиву ока, в ніс, на губи або на ушкоджену шкіру, навіть при невеликій подряпині, і цього вистачить, щоб вірус проник у кров. Вірус сказу вражає центральну нервову систему, викликаючи паралічі та завжди призводить до летального результату.

При укусі чи подряпині важливо промити рану великою кількістю води з милом, обробити йодом і терміново звернутися до лікаря. Єдиний спосіб захистити себе та своїх домашніх улюбленців від цієї хвороби — це профілактична вакцинація тварин. Щеплення домашнім улюбленцям варто робити щорічно.

Раніше випадки сказу були зафіксовані у домашньої собаки та дикої лисиці в селі Круглик Обухівського району та селі Литвинівка на Вишгородщині.