Бюджетний комітет Верховної Ради схвалив законопроєкт №13256, який передбачає внесення змін до Бюджетного кодексу для впровадження угоди про копалини між Україною та Сполученими Штатами.
Про це повідомила очільниця комітету Роксолана Підласа.
За її словами, ці зміни необхідні для наповнення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови, створеного в межах двосторонньої угоди.
Згідно з проєктом, українська частка у фонді формуватиметься за рахунок 50% доходів, отриманих після набуття чинності угодою, а саме:
– ренти від видобутку нафти, газу, газового конденсату та інших корисних копалин за новими ліцензіями;
– коштів від видачі нових спеціальних дозволів на користування надрами;
– доходів від реалізації державної частки продукції за новими угодами про розподіл продукції.
Усі ці надходження спрямовуватимуться до спеціального фонду державного бюджету, а звідти – до інвестиційного Фонду відбудови за рішенням головного розпорядника коштів, яким, ймовірно, стане Міністерство економіки.
Підласа підкреслила, що якби угода діяла з 2019 року, внесок України до фонду вже міг би перевищити 3 млрд грн.
12 травня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про ратифікацію угоди про корисні копалини та створення інвестиційного фонду відбудови між Україною і США.
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив, що угода про корисні копалини є справедливою – передбачаються значні зобов’язання з боку США.
Рідкісноземельні метали використовуватимуться у сфері розвитку штучного інтелекту та виробництві зброї, пояснив він.