Україна отримала €1 млрд від ЄС з прибутків заморожених російських активів

Фото: pixabay.com

Європейський Союз перерахував Україні €1 млрд, отриманих від прибутків заморожених російських активів.

Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Це стало першим прямим фінансуванням такого формату від ЄС, яке стало можливим завдяки ініціативі ERA (Extraordinary Revenue Acceleration), реалізованій у співпраці з країнами G7.

Шмигаль підкреслив: “Ми вдячні європейським союзникам за підтримку та довіру”.

За його словами, з початку 2024 року в рамках цієї ініціативи Україна вже отримала понад $18,5 млрд, які будуть використані для зміцнення стійкості країни і швидкого відновлення після руйнувань, викликаних російською агресією.

“Ініціатива ERA демонструє позитивні результати, але ми не ставимо крапку на цьому”, – заявив Шмигаль.

Він також відзначив, що на конференції з відновлення України URC-2025 уряд планує закликати міжнародних партнерів розробити правові механізми для повної конфіскації заморожених російських активів, а не лише їх прибутків.

Німеччина активно вивчає можливості для надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони. Про це повідомив міністр закордонних справ ФРН Йоганн Вадефуль під час свого візиту до Києва.