Україна знову перебуває в кризовій ситуації – російські війська з весни швидко збільшують свої повітряні атаки.
Розчарування Дональда Трампа в Володимирі Путіні змушує його переглянути свою позицію стосовно України. Проте залишається питання, чи це призведе до реальної підтримки у протистоянні з Росією. Про це пише аналітикиня The Telegraph Ліза Хезелдайн.
Вона підкреслює, що з лютого 2022 року існували кілька моментів, коли союзники України могли б вдало вдарити по російським військам та військовій інфраструктурі Кремля.
“Від затримок у постачанні важливої зброї, такої як танки, винищувачі й далекобійні ракети, до санкцій, які недооцінювали свої зобов’язання, Заходу знову й знову не вдавалося завдати серйозного удару”, – зазначає авторка.
Проте ситуація в Україні знову загострюється – російська армія з весняного періоду активізує свої повітряні атаки.
Останнім часом Трамп оголосив про надання Україні нового озброєння, зокрема систем ППО Patriot, та виявив готовність до посилення санкцій проти Москви, критикуючи російського лідера.
“Але навіть якщо Трамп нарешті візьме курс на нові, жорсткі санкції і, спільно з Європою, почне постачати всі види зброї, що постійно запитує Україна, ми повинні запитати, чи не буде це надто пізно”, – міркує Ліза Хезелдайн.
Згідно з її інформацією, Білий дім дав чітке зрозуміння, що будь-яка мирна угода, ймовірно, буде включати передачу Кремлю Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.
Європейські лідери стурбовані можливістю того, що Трамп спробує нав’язати таку угоду без згоди України. Проте, незважаючи на їхні багаторазові запевнення у підтримці Києва, самі європейці досі не розробили альтернативного, хоча б зрозумілого плану щодо ослаблення позиції Путіна.
Авторка вважає, що Європа, яка публічно заявляла про свою підтримку України, насправді не виконала своїх зобов’язань. Особливо показово, що на зустрічі “коаліції охочих” цього тижня обговорення планів щодо розгортання миротворчих сил в Україні в разі перемир’я було тихо відкладене, вказуючи на те, що припинення вогню навряд чи відбудеться найближчим часом.
“Простими словами, союзники України протягом останніх трьох років підвели її – і дуже серйозно”, – підкреслює Хезелдайн.
На її думку, Захід має багато інструментів, які обіцяв використовувати для підтримки України та ослаблення режиму Путіна, включаючи жорсткіші санкції проти Росії та її союзників і більшу допомогу Києву. Проте без їхнього реального застосування вся ця підтримка залишається лише словесною обіцянкою.