Унікальна димова труба: в «Київтеплоенерго» розповіли про складний об’єкт

Інженерні рішення, впроваджені під час роботи КП «Київенерго», дозволили не демонтувати стару трубу, а використовувати її в якості опори для нових металевих труб.

В ці дні на одній з котелень Солом’янського району проводиться реконструкція димової труби висотою понад 60 метрів.

До робіт залучено промислових альпіністів. Ці сертифіковані фахівці мають необхідну кваліфікацію та дозволи для виконання ремонтів на висоті.

Про це інформують у комунальному підприємстві.

Під час реконструкції стара цегляна димова труба, в експлуатації з 1985 року, використана як опора для нових конструкцій, а нові сталеві димоходи були прокладені та укріплені всередині.

«Поверхню димової труби спочатку підготували та обробили антикорозійним розчином. Незабаром її затинькують і покриватимуть захисною фарбою, що prolongує термін її експлуатації», — зазначають в КП.

Реконструкція та оновлення димової труби гарантують стабільну роботу теплогенеруючого обладнання котельні під час наступного опалювального сезону.

Це також підвищить надійність теплопостачання для мешканців одного з mikroрайонів Солом’янського району.

Енергетики планують забезпечити в зимовий період стабільну роботу котелень і теплопостачальних станцій, які в сумі генерують близько 40% тепла для потреб міста.

В міжопалювальний сезон фахівці «Київтеплоенерго» реалізують планові ремонти на теплових джерелах столиці.

Під час підготовки до зими спеціалісти «Київтеплоенерго» щодня усувають близько 40 пошкоджень тепломереж та їх обладнання.

В цілому енергетики підготують до зими понад 2 700 км тепломереж, дві потужні теплоелектроцентралі, більше 160 теплових джерел і 3 тисячі теплопунктів.

«У Києві перевірятимуть будинкові лічильники тепла». У період підготовки до опалювального сезону 2025–2026 років фахівці «Київтеплоенерго» здійснюють обслуговування будинкових приладів обліку.