В Україні стартує новий раунд міжнародного дослідження МІКС: фокус на добробуті дітей і сімей

Державна служба статистики України у співпраці з Інститутом демографії та досліджень якості життя імені Михайла Птухи НАН України, а також громадською організацією «Український центр соціальних реформ» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) започатковує новий раунд Мультиіндикаторного кластерного обстеження домогосподарств (МІКС) на 2025–2026 роки.

МІКС — це міжнародна ініціатива збору даних, спрямована на отримання надійної статистики про становище дітей і жінок. Програма охоплює більше 200 ключових індикаторів, що стосуються охорони здоров’я, освіти, харчування, водопостачання, захисту дітей та інших важливих аспектів, які суттєво впливають на формування державної політики.

Мета дослідження

  • Збір актуальних даних про добробут дітей і домогосподарств в Україні.
  • Моніторинг прогресу у досягненні Цілей сталого розвитку (ЦСР) та виконання зобов’язань за Конвенцією ООН про права дитини.
  • Створення ефективних політик Урядом України, ЮНІСЕФ та міжнародними партнерами.
  • Визначення потреб дітей та родин, що постраждали в результаті повномасштабної війни.

Етапи реалізації

Обстеження охопить усі побутові домогосподарства України, за винятком регіонів, що знаходяться в зоні бойових дій і на прифронтових територіях. Процес включатиме три ключові етапи:

  1. Попереднє тестування (23–27 червня та 21–25 липня 2025 року) — перевірка анкет і процедур у реальних умовах. Пілотне опитування буде проводитись у Києві на вулицях Миколи Закревського (Деснянський район) та Збруцькій (Святошинський район).
  2. Складання списків домогосподарств (лістинг) — липень–вересень 2025 року. Це дозволить створити актуальну репрезентативну вибірку населення.
  3. Основне опитування — з вересня 2025 до січня 2026 року на всій підконтрольній уряду території.

Усі відповіді респондентів будуть анонімними і оброблятимуться лише в узагальненому форматі.

Організація опитування

Опитування проводитиме представники ГО «Український центр соціальних реформ». Вони будуть мати:

  • одяг з позначками МІКС;
  • посвідчення інтерв’юера;
  • копії офіційних листів і документи, що підтверджують особу.

Організатори звертаються до органів місцевого самоврядування, медіа, ОСББ та громади з проханням про підтримку в інформуванні населення про дослідження через доступні канали: соціальні мережі, месенджери, друковані видання тощо.

До речі, до 28 липня триває тестування на знання Конституції України.