Вищий антикорупційний суд (ВАКС) прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді арешту бізнесмена Тимура Міндіча, який є фігурантом розслідування НАБУ щодо корупційних схем в Енергоатомі. Про це інформують кореспонденти Суспільного.
Заочне засідання та відсутність підозрюваного
Процес обрання запобіжного заходу відбувся заочно, оскільки Міндіч залишив територію України. Адвокат, призначений державою, не зміг зв’язатися з підозрюваним, через що суд не встановив заставу, адже така процедура недоступна для заочного розгляду.
Звинувачення у тиску на чиновників
Прокурор у справі зазначив:
«Тимур Міндіч здійснював тиск на Рустема Умєрова стосовно закупівлі неякісних бронежилетів».
Рустем Умєров, який на той час обіймав посаду міністра оборони, підтвердив:
«Контракт був розірваний через невідповідність продукції вимогам, і жодного продукту не було поставлено».
Також прокурор повідомив, що Міндіч вів переговори з бізнесменом Олександром Цукерманом, використовуючи шумопригнічувальні засоби під час спілкування.
Можливе затримання через Інтерпол
Після ухвалення рішення про запобіжний захід справу можуть передати до Інтерполу для затримання Міндіча під час перетину кордону. В даний час його місцезнаходження залишалося невідомим. Відповідаючи на питання про Ізраїль, прокурор зазначив:
«Це залежить від законодавства країни, а також її співпраці з Інтерполом».
Судове засідання було тимчасово призупинено на 15 хвилин для розгляду доказів, які можуть загрожувати національній безпеці.
Відомості про розкрадання в Енергоатомі, до яких причетний Міндіч
Нагадаємо, народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що детективи Національного антикорупційного бюро сьогодні проводили обшуки в офісах, пов’язаних із «Енергоатомом».
Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура проводять масштабну операцію з викриття корупційних схем у сфері енергетики.
За інформацією відомства, слідчі протягом 15 місяців документували діяльність високорівневої злочинної організації, зібравши понад 1000 годин аудіозаписів. За даними слідства, представники злочинної організації вимагали відкати у розмірі від 10% до 15% від вартості контрактів.
Створено систему, за якою стратегічним підприємством із доходом понад 200 млрд грн керували не топменеджери, наглядова рада або держава як власник, а стороння особа, що не мала відповідних повноважень, але виконувала роль тіньового управлінця.
Під час обшуків у рамках розслідування масштабної корупційної схеми у сфері енергетики детективи НАБУ та прокурори САП виявили офіс, який функціонував як легалізатор незаконно отриманих коштів.
Виявилося, що приміщення, розташоване в центрі, належало родині колишнього народного депутата Андрія Деркача, фігуранта іншого розслідування НАБУ і САП.
Детективи вважають Тимура Міндіча організатором корупційної мережі, який у матеріалах справи згаданий під прізвиськом «Карлсон». За даними слідства, бізнесмен виїхав з України напередодні обшуків.
Обшуки також відбулися у колишнього міністра енергетики Германа Галущенка, який, за інформацією джерел, все ще має вплив на відомство через свою наступницю Світлану Гринчук.
Згодом стало відомо, що у Верховній Раді зареєстровано проєкти постанов щодо звільнення міністра юстиції Германа Галущенка та міністерки енергетики Світлани Гринчук.
До цієї схеми був причетний також член НКРЕКП Сергій Пушкар — колишній юрист «Енергоатома». Він, згідно зі слідством, потрапив до комісії завдяки протекції Миронюка, незважаючи на найгірші результати конкурсу.
Незважаючи на недавній корупційний скандал, Акціонерне товариство «НАЕК «Енергоатом» заявляє, що компанія продовжує стабільно виконувати свої виробничі завдання та залишається головною опорою енергетичної системи України.
У подальшому стало відомо, що національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) задокументували, як учасники злочинної організації передавали гроші колишньому віцепрем’єр-міністру, якого у внутрішніх комунікаціях називали «Че Гевара». Згідно з інформацією ЗМІ, ймовірно йдеться про Олексія Чернишова.
Фото: Колаж, НАБУ, з відкритих джерел
Створено за матеріалами: kyivschina24.com



