Вбивствo “герoя РФ” і прoвал Трампа у перегoвoрах з Путіним: прo щo пишуть світoві ЗМІ

Дональд Трамп провів шосту бесіду з Володимиром Путіним після повернення до Білого дому, після чого Росія атакувала Україну. Москва не має наміру зупиняти бойові дії, поки не реалізує свої війська цілі. Також США призупинили поставки зброї для України, які були виділені ще за Джо Байдена, включаючи ракетні комплекси Patriot для ППО.

Україна вбила командувача ВМС Росії – ще одного високопоставленого генерала. Росія намагається переконати, що може вижити в цій війні.

Ось деякі матеріали з міжнародних ЗМІ.

“Росія атакувала Україну після розмови Трампа і Путіна”, Bloomberg, США

Росія здійснила численну атаку дронів на Київ через кілька годин після того, як Трамп висловив своє незадоволення відсутністю прогресу у припиненні війни під час бесіди з Путіним.

Під час однієї з найбільших атак за останні тижні Москва запустила рій дронів, спрямованих переважно на Київ. Атака тривала шість годин, а звуки вибухів лунав по всій столиці, пошкоджені будинки.

Цей телефонний дзвінок став шостим публічно підтвердженим контактом між лідерами з того часу, як Трамп повернувся до Білого дому. Це сталося після того, як Пентагон оголосив про призупинення постачання снарядів та систем ППО Україні, вказуючи на перегляд арсеналів США через необхідність зберегти озброєння для захисту від інших загроз.

“Ми мали тривалу розмову. Обговорили багато питань, включаючи Іран. Ми також говорили про війну в Україні, і я не задоволений цим. Ні, я не досяг жодного прогресу”, – підкреслив Трамп.

Автор: eastnews.ua
 
Президент США Дональд Трамп вшосте поговорив по телефону з російським диктатором Володимиром Путіним, але не досягнув прогресу щодо зупинки війни в Україні

Кремль у четвер повідомив, що під час переговорів з Трампом досягли незначного прогресу в питанні закінчення війни.

“Трамп знову підняв питання про термінове припинення бойових дій. Путін заявив, що Росія не відмовиться від своїх військових цілей”, – зазначив помічник Кремля з питань зовнішньої політики Юрій Ушаков.

Трамп скоротив постачання зброї Україні, але не ввів нові санкції проти Росії

Він описав бесіду як “відверту, конструктивну та конкретну”, зазначивши, що обидва лідери домовилися продовжити діалог у найближчому часі.

Ушаков додав, що питання про зустріч між двома лідерами не обговорювалося, і вони не торкалися теми зупинки постачання зброї Україні зі США.

Президент США закликав до швидкого мирного вирішення конфлікту в Україні, підкреслюючи свої стосунки з Путіним, але також попереджав, що вийде з переговорів, якщо сторони не зможуть досягти угоди. Минулого місяця Трамп висловив розчарування через повільний прогрес, зазначивши, що можливо, Україні та Росії треба дати можливість “трохи поборотися”, перш ніж укладати мирний договір.

Трамп скоротив постачання зброї Україні, але не ввів нових санкцій проти РФ, всупереч закликам Зеленського та європейських лідерів збільшити тиск на Путіна.

“Україна вбила командувача ВМС Росії”, The Washington Post, США

Внаслідок удару українських сил по Курській області загинув командувач ВМС Росії – черговий високий генерал, вбитий Україною з початку війни.

Генерал-майор Михайло Гудков був заступником головнокомандувача ВМС і раніше керував бригадою, яка протистояла ЗСУ.

У серпні минулого року Україна почала масштабну операцію в Курській області, захопивши значну частину регіону на дев’ять місяців, доки навесні територію не відбили росіяни. Відтоді ЗСУ залишилися на малих ділянках землі на кордоні, де тривають бойові дії.

Автор: скріншoт
 
Україна ліквідувала ще oднoгo рoсійськoгo oфіцера
Україна ліквідувала ще oднoгo рoсійськoгo oфіцера

Губернатор Курської області Олександр Хінштейн підтвердив, що Гудков “трагічно загинув під час виконання своїх військових обов’язків”.

Гудков – останній у низці високопоставлених російських офіцерів, убитих з 2022-го року

Гудков – останній у низці високопосадовців армії РФ, ліквідованих з 2022-го року, серед яких – 12 генерал-майорів і генерал-лейтенантів. У квітні генерал-лейтенант Ярослав Москалик загинув у Москві внаслідок вибуху автомобіля. У 2024-му генерал-лейтенант Ігор Кирилов, який очолював хімічний, біологічний і ядерний сектор армії Росії, загинув за схожих умов.

У четвер служба новин України також підтвердила смерть Маноліса Пілавова – колишнього ставленика РФ в Луганській області. Він загинув внаслідок вибуху.

Путін призначив Гудкова заступником командира наприкінці березня. Восени 2023 року він отримав медаль “Герой Росії” за “мужність, героїзм і вміле командування” у зоні бойових дій.

Перед оголошенням про смерть Гудкова місцеве російське видання на Курщині повідомило, що 12 морських піхотинців загинули внаслідок ракетного удару по їхньому штабу.

Українці успішно застосовують HIMARS, але ці ефективні боєприпаси можуть скоро зникнути з бойового поля, якщо їх включать до нових розглядів щодо військової допомоги від Пентагону. США призупиняють постачання раніше обіцяного військового обладнання Україні, включаючи системи ППО та ракети до них.

Зеленський підкреслив, що Україні терміново потрібні ракети до систем Patriot

Зеленський заявив, що Україні потрібні ракети до Patriot, а також постійна військова підтримка від США. “Сподіваюся, найближчими днями поспілкуюсь про це з президентом Трампом”, – зазначив він.

Речник Кремля Дмитро Пєсков привітав дії США щодо припинення військової допомоги на тлі російського наступу. “Чим менше ракет отримає Україна, тим ближче ми до завершення військової операції”, – зазначив він.

“Путін планує літо безжальних атак на Україну”, The Wall Street Journal, США

В той час як Трамп зменшує сприяння Україні, Путін продовжує наступальні дії. Москва активізує наземні кампанії та атаки на українські міста. Водночас рішення США про призупинення частини постачання озброєння Української держави підсилює впевненість Путіна – підтримка Заходу слабшає, а це є критично важливим для збереження оборони Києва.

Під час розмови з Трампом Путін дав зрозуміти, що не зверне увагу на заклики президента США про припинення війни. Натомість він повторив, що його цілі залишаються та ж самі з початку вторгнення – поновити домінування Росії в Україні та зупинити західну підтримку Києва.

Стратегія Путіна спрямована на знищення можливості та волі України вести війну через посилення тиску на військові та цивільне населення. Найпотужніший союзник України відступає. Серед зброї, що США більше не постачають – ракети-перехоплювачі, які допомагають захищати українські міста від зростаючих повітряних загроз. Україні загрожують невпинні атаки Росії, а зусилля Трампа на шляху до миру затримуються.

Останні події надають Росії впевненості в здатності витримати війну на виснаження

Останні події підкріплюють впевненість Росії в тому, що вона зможе витримати конфлікт з Україною та її союзниками. Україні слід економно використовувати ресурси, і такі дії можуть прискорити російські успіхи на полі бою, зазначається в аналізі, представленому Інститутом вивчення війни.

Росія зосередила близько 50 тисяч військових у Сумській області, просунувшись на 19 км до адміністративного центру, що зробило його новою метою для Росії. На кожного українця, що воює там, припадають приблизно три російських солдати.

Україна змогла зупинити просування росіян, але наступ викликав ще більше навантаження на обмежені сили України, які страждають від нестачі особового складу. Росія веде тиск на кількох ділянках протяжної 1200-кілометрової лінії фронту, змушуючи українських командирів відправляти свої кращі підрозділи для закриття прогалин.

Весняний наступ Росії активізувався. Москва перекинула нові війська на фронт, а зелена поросль допомагає прикривати їх пересування. Прогрес Росії відбувається поступово, супроводжується значними втратами. Російські підрозділи не захопили жодного важливого міста з моменту захоплення Авдіївки в лютому 2024 року.

Автор: https://t.me/Pavliuk_KSV
 
Україна пoтребує систем Patriot і ракет дo них
Україна пoтребує систем Patriot і ракет дo них

“З точки зори Росії це відбувається повільно. Багато в чому це пов’язано з труднощами, з якими стикаються російські сухопутні війська. Їх виснаження ускладнює посилення тиску з їх сторони”, – заявив науковий співробітник з питань сухопутних військ Королівського інституту об’єднаних військ у Лондоні Нік Рейнольдс.

Однак здобуття територій може бути не найважливішим завданням Росії

Водночас, за словами експертів, здобуття територій може не бути найголовнішою метою Росії на даному етапі конфлікту. Скоріше, Путін прагне виснажити ресурси України та підірвати опір цивільного населення та його західних союзників.

“Ми повинні оцінювати ситуацію не за квадратними кілометрами захопленої землі, а за співвідношенням втрат, оскільки їх важко компенсувати. Наша глобальна мета полягає в тому, щоб зробити співвідношення втрат руйнівним для росіян”, – зазначив голова благодійної організації “Повернися живим” Тарас Чмут.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський неодноразово підкреслював, що Україні не вдасться перемогти Росію, залишаючись в обороні. “Безумовно, ми ще не готові залишитися в бездумній обороні”, – зазначив він минулого місяця.

Кількість авіаударів по Києву та іншим містам, використовуючи ракети та дрони, значно зросла, що призводить до збільшення жертв серед мирного населення, пошкодження будівель та виснаження жителів.

“Ворог намагається спровокувати терор”, – зазначив голова СБУ, генерал-лейтенант Василь Малюк.

Україна активізує дії, що направлені на знищення бойових потужностей Росії

Водночас, Україна нарощує зусилля, спрямовані на ослаблення боєздатності Росії, завдаючи ударів далеко за лінією фронту. За даними Сирського, дистанційні дрони постійно атакують російську військову техніку та виробничі об’єкти в Росії, що коштує росії в 15 разів більше, ніж самі дрони. Апарати коротшого радіусу також стають важливими для атак на склади боєприпасів та пального поблизу лінії фронту.

У четвер ЗСУ атакували військовий склад в окупованому Донецьку, знищивши боєприпаси для керованих ракет та артилерії. У вівторок українські дрони вразили підприємство в Іжевську, яке спеціалізується на системах ППО та дронах. Також було знищено систему ППО і три гелікоптери в окупованому Криму 28 червня – через день після атак на два російські літаки Су-34.

Україна завдає ударів по російських військових командувачах, використовуючи точкові удари та ліквідації. Міністерство оборони РФ повідомило, що заступник командувача ВМС Росії Гудков загинув у Курській області.

“Молдова наполягає на гарантіях вступу в ЄС, поки Угорщина блокує інтеграцію України”, Politico, США

Молдова сподівається використати саміт ЄС, щоб закріпити свій шлях до вступу, незважаючи на зростання суперечок навколо членства України, що загрожує затримати прогрес.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Європейської ради Антоніу Кошта прибули до Кишинева в п’ятницю, щоб висловити підтримку вступу країни. Проблема в тому, що заява Молдови розглядається разом з заявою України, щодо якої прем’єр Угорщини Віктор Орбан, дружній до Кремля, наклав вето.

Віце-прем’єрка Молдови і керівниця з питань євроінтеграції Крістіна Герасимова наголосила, що будь-які затримки можуть загрожувати ЄС “втратою довіри з боку країн, які поділяють подібні цінності і бажають їх укріплення”.

“Ми ризикуємо дати російській пропаганді непотрібні аргументи, що ЄС не має наміру розширюватися, що не переймається такими країнами, як Молдова, що немає вікна можливостей. Розширення – це процес, що базується на заслугах, і ми сподіваємося на імпульс незабаром”, – додала вона.

Ми ризикуємо представити російській пропаганді непотрібні аргументи

Герасимова зазначила, що вступ України до ЄС залишається критично важливим для безпеки всього континенту.

Орбан, який регулярно виступає проти підтримки ЄС для Києва та старається розвивати тісніші зв’язки з Росією, стверджує, що 95% угорців на референдумі місяць тому виступили проти вступу України в ЄС. Однак місцева опозиція та спостерігачі стверджують, що явка на голосуванні була історично низькою, і результати могли бути піддані маніпуляціям.

Будапешт пообіцяв відмовити Києву в усіх необхідних підтримках для входження до ЄС, незважаючи на значний прогрес України в реформах.

Цього тижня речник Єврокомісії з питань розширення Гійом Мерсьє оголосив, що Брюссель не розглядає можливості “розділення” запитів Молдови та України, щоб дозволити обом країнам просуватися одночасно.

Міністерка європейських справ Данії Марі Б’єрре, чия країна головує в Раді ЄС, зазначила, що основною метою залишається початок детальних переговорів про вступ обох країн. “Зараз занадто рано робити якихось припущень про альтернативи”, – сказала вона.

Це створює потенційний глухий кут, враховуючи небажання Брюсселя залишати Київ позаду.