Вчені сфотографували Сонце з рекордно близької відстані


Американський зонд Parker Solar Probe надіслав найдетальніші фотографії Сонця, зроблені з відстані всього 6,1 млн км.

Ці зображення були отримані 24 грудня 2024 року, коли апарат пролетів крізь зовнішні шари атмосфери Сонця, відомі як корона. Цей важливий досягнення дозволило науковцям спостерігати за Світилом з безпрецедентної близькості. Результати були опубліковані NASA.

На фотографіях, взятих за допомогою камери WISPR, можна чітко побачити не тільки структуру корони, але й потоки сонячного вітру. Це постійний рух заряджених частинок, які розповсюджуються в усі сторони від Сонця. У NASA акцентують увагу на тому, що для розуміння впливу цих частинок на космічне середовище та Землю, важливо знати їхнє походження.

Отримані зображення допомогли проаналізувати, як сонячний вітер веде себе безпосередньо після викиду. Зокрема, вчені вперше виявили межу, де відбувається зміна орієнтації магнітного поля з північного на південний напрямок. Цю зону називають геліосферним струмовим шаром.

Крім того, завдяки високій роздільній здатності, Parker зафіксував рідкісне явище – декілька викидів корональної маси, що зіштовхуються. Такі події безпосередньо впливають на космічну погоду і можуть становити загрозу для супутників та зв’язку на Землі.

Космічний апарат NASA, відомий як Mars Reconnaissance Orbiter, зафіксував фрагмент поверхні Червоної планети, що нагадує голову ведмедя. Цікаве геологічне утворення на Марсі складається з двох кратерів, які “здаються очима ведмедя”, повідомив Independent. V-подібний обвалений пагорб схожий на ніс і рот тварини.