Про це інформує Міністерство оборони України.
Так, було встановлено, що шість військовослужбовців, які проходили лікування за кордоном, перестали отримувати виплати через несвоєчасне подання посадовими особами військової частини документів для проведення дистанційного медичного огляду ВЛК.
Крім того, 46 військовослужбовців протягом двох місяців не пройшли військово-лікарську комісію (ВЛК) і залишалися у розпорядженні командира частини без з’ясування причин тривалого медичного огляду. Це призвело до суттєвого зменшення їхніх виплат.
Міноборони оперативно втрутилося у ситуацію — Центральне управління захисту прав військовослужбовців направило відповідні запити до військової частини, командування Сухопутних військ ЗСУ та військового госпіталю. Як результат, військова частина підготувала всі необхідні документи, що дозволило провести дистанційні медичні огляди та відновити виплати.
«Ця ситуація стала прикладом того, як своєчасне реагування та контроль за дотриманням законів дозволяє поновити права військовослужбовців. Завдяки проведеному розслідуванню та взаємодії з командуванням виплати військовим повернуто. Ми й надалі триматимемо ці питання на контролі, щоб гарантувати належне грошове забезпечення нашим захисникам. Військові мають воювати, а не боротися з бюрократією», — заявив заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.
Станом на сьогодні, за повідомленням Міноборони, військовим уже виплачено 3.9 млн грн, решту — майже 3 млн грн — виплатять протягом березня.
Також читайте: у Києві відбулася прем’єра унікальних музичних творів на підтримку 5 штурмової Київської бригади.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ»