Основою для розробки плану для Вільнюса став досвід столиці України, яка з перших днів повномасштабного вторгнення росії змушена була оперативно вибудовувати ефективні механізми цивільного захисту. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.
У плані Вільнюса передбачені алгоритми оповіщення населення, маршрути евакуації, пункти збору, організацію тимчасового розміщення та надання допомоги, а також поступове повернення до місць проживання після стабілізації ситуації. Передбачені сценарії реагування не лише на військову загрозу, а й на гібридні атаки, техногенні катастрофи та стихійні лиха.
«Понад рік ми плідно співпрацюємо з литовськими колегами. Ділимося досвідом щодо евакуаційних маршрутів, інтерактивних мап із необхідною інформацією, систем оповіщення і розробки окремого мобільного застосунку за аналогією з Київ Цифровий», — зазначив Валентин Мондриївський.
За словами мера Вільнюса Валдаса Бенкунскаса, план створювався близько року і включає відкриту частину, доступну громадськості, та детальну — для внутрішнього користування відповідними службами. Першочергове інформування населення здійснюватиметься через SMS, сирени, медіа та мобільний застосунок, який розробляється за прикладом Києва.
План охоплює евакуацію понад 600 тисяч мешканців Вільнюса. Зокрема, передбачена допомога людям із вразливих груп, організацію перевезення тих, хто не має власного транспорту, підтримку громадської взаємодії. Для реалізації плану мають намір пустити в дію понад 150 евакуаційних маршрутів і посилити інфраструктуру. Так, серед пріоритетів — капітальний ремонт мостів і розширення основних виїздів із міста.
«Із початку повномасштабного вторгнення ми адаптували Київ Цифровий під військові потреби й раді ділитися нашим досвідом з усіма охочими», — додала директорка Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Вікторія Іцкович.
Співпраця між Києвом і Вільнюсом триває — литовські фахівці й надалі вивчають український досвід реагування на надзвичайні ситуації, кризове управління та використання цифрових рішень в умовах війни.
Нагадаємо, Київ отримав від японських партнерів 13 сучасних мініекскаваторів.
Читайте також: «Підтримка енергетичної галузі і ВПО: Київ обговорив напрямки співпраці з японськими партнерами».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»