14 травня мер Києва Віталій Кличко відзначив працівників наукових установ столиці з нагоди Дня науки.
Почесні грамоти та Подяки міського голови отримали 29 науковців.
«У цей складний для країни час ми повинні ще більше цінувати інтелектуальний потенціал України. Бо наші вчені не тільки зберігають свої наукові школи, а й винаходять інновації, які посилюють обороноздатність держави, підтримують її економіку. Допомагають рятувати людські життя. Про потенціал наших науковців можна говорити багато та довго, але вкрай важливо це зберегти і розвивати. Дякую нашим вченим за талант і працю!» — сказав Віталій Кличко.
Відзнаки отримали науковці, зокрема, за дослідження, пов’язані зі зміцненням обороноздатності та безпеки України. Також за розробку та реалізацію державних програм щодо розвитку відновлюваної енергетики, фармацевтичної промисловості та оптимізацію вентиляції тунелів метрополітену.
Відзначили й дослідження в напрямі аналізу та прогнозу розвитку економічної ситуації та промисловості столиці.
«Цей день про тих, хто присвятив своє життя науці. Але не можна не згадати і про молоде покоління, від якого залежить майбутнє України. Саме молодь буде розвивати наукові традиції та збагачувати наш потенціал. Також не може не тішити те, що відзнаки отримали представники Національної академії наук України та її інститутів.
Під час війни внесок науковців у безпеку держави зростає в рази, багато досліджень та вдосконалень спрямовані саме на нашу перемогу», — зазначив президент Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук, академік Загородній Анатолій.
Грамоти та подяки отримали не тільки працівники наукової сфери з багаторічним досвідом, але й ті, хто активно розвивається у цій сфері та вже має значні напрацювання.
«Я займаюся моделюванням електромагнітних, гідродинамічних, теплових процесів. Є різні напрямки досліджень, якими ми займаємося, зокрема це електрошлакове наплавлення, переробка алюмінієвих відходів тощо. Одразу після випуску з університету я пішов на аспірантуру в Інститут електродинаміки, де так і продовжую працювати, проте з перервою.
З 2022 року я був мобілізований до Сил оборони та знову повернувся до наукової роботи. На мою думку, зараз розвиток науки є критично важливим, адже це те, на чому тримається та розвивається промисловість. Для того, щоб бути конкурентною державою на світовому ринку ми повинні розвивати свою науку, а не бути лише споживачами з закордону», — розповів старший науковий співробітник Інституту електродинаміки НАН України Олексій Бондар.
Науковці, яких відзначили, наголошують, що важливим аспектом дійсно є підтримка та оцінка їхньої діяльності. Це стимулює до нових досліджень та відкриттів.
«Сьогодні я представляю молодих вчених. Дуже приємно, коли нас запрошують на такі заходи, адже така підтримка є стимулом для подальшого розвитку нашої діяльності. Дякуємо організаторам та тим, хто оцінив наші здобутки. Спеціалізація нашого інституту — гідробіологія, але ми займаємося і водоростями, і рибами. А я наразі працюю над проєктом щодо екосистемних послуг та їхнього впровадження», — поділилася співробітниця Інституту гідробіології Інна Незбрицька.
Читайте також:
Мер Києва відзначив психологів за їхню неоціненну роботу в умовах війни.
Олександра ПЛАКІНА, «Вечірній Київ»