Гаряче
27 Лют 2026, Пт

Внаслідок атаки БпЛА російський хімічний завод у Дорогобужі зазнав значних пошкоджень, фото з місця подій

Вибухова хвиля зруйнувала виробничі потужності російського хімзаводу у Дорогобужі Смоленської області.

На опублікованих кадрах OSINT-проєкту “КіберБорошно” видно, що на місці хімзаводу наразі величезна чорна пляма.

Фото: OSINT-проект «КіберБорошно»

Знищення виробничих потужностей аміачної селітри на заводі добрив у Дорогобужі
Знищення виробничих потужностей аміачної селітри на заводі добрив у Дорогобужі

Внаслідок удару дронів по ділянці виробництва і зберігання аміачних добрив, що сталося 25 лютого, стався ланцюг вибухів. Він охопив залізничний термінал, склади готової продукції та територію з автотранспортом.

“У 2024 році уражений виробничий майданчик забезпечив близько 10% усього виробництва аміачної селітри в Росії”, – йдеться у повідомленні.

Через потужну вибухову хвилю було повністю зруйновано одну з естакад. Також у радіусі кількох сотень метрів було пошкоджено частину сусідніх виробничих установок.

У Росії сталася пожежа на Дорогобузькій ТЕЦ, що живить підприємства ВПК.

У ніч проти 11 грудня в Росії сталася пожежа на Дорогобузькій ТЕЦ, яка відіграє ключову роль у роботі місцевої оборонної промисловості.

Про це повідомив керівник ЦПД при РНБО Андрій Коваленко у Telegram.

Підприємство забезпечує енергопостачання хімічного комбінату “Дорогобуж”, що виробляє аміак, нітрати та азотні добрива – основні компоненти для виготовлення вибухових речовин, зокрема аміачної селітри та нітратних сумішей для військових потреб.

Зупинка роботи ТЕЦ позбавляє комбінат електропостачання, що фактично блокує виробництво цих матеріалів.

Крім того, станція забезпечує енергією оборонні підприємства Смоленської області, де працюють приладобудівні, металургійні та ремонтні виробництва, задіяні в російському ВПК. Дорогобузька ТЕЦ частково підтримує енергетичну стабільність усієї промислової зони.