Лікарка-гематолог Анна Брудна з відділення ТКМ та імунотерапії НДСЛ «Охматдит» виграла перше місце на Biopharma Expert Talks 2025 та отримала грант у розмірі 100 000 гривень. Вона представила незвичайний клінічний випадок, який став одним із найскладніших серед 23 презентованих історій пацієнтів. Про це повідомили в пресслужбі Охматдиту.
Пацієнт більше року боролся за можливість повернутися до звичного способу життя. Лікування рефрактерної форми основного захворювання стало лише першим кроком. Після трансплантації кісткового мозку від рідного брата він зіткнувся з послідовністю інфекційних ускладнень, які неминучі внаслідок руйнування імунної системи реципієнта. Одним із найсерйозніших стало специфічне ускладнення—РТПХ, що вимагало гормональної терапії.
Ускладнення призвели до тяжкої форми COVID-19 з тотальним ураженням легень, що змусило пацієнта залишатися кисневозалежним понад пів року. У домашніх умовах він не міг обійтись без кисневого концентратора. Однак COVID-19 був лише частиною його випробувань. Одночасно він пережив ряд інших серйозних ускладнень.
Внаслідок виснаження він не міг доглядати за собою, а м’язи практично повністю атрофувалися через високі дози гормональних препаратів. Проте, завдяки злагодженій роботі мультидисциплінарної команди, яка включала гематологів, реаніматологів, фізичних терапевтів, ендокринологів, психолога та психіатра, пацієнта вдалося стабілізувати. Важливу роль відіграла комплексна терапія, в тому числі використання внутрішньовенного імуноглобуліну G.
Цей випадок став особливим для Анни Брудної. Вона згадує, як пацієнт безперервно боровся за своє життя, навіть у найскладніші моменти. Після виписки він залишався залежним від кисневого концентратора, але тепер лікарка бачить його фото вдома—усміхненого, щасливого, з онукою на руках. Отримувати такі знімки від пацієнтів для неї — це найбільша винагорода.
Грант буде використано для розвитку проектів Української асоціації дитячої онкології та гематології, з метою поліпшення доступу до сучасного лікування для найскладніших пацієнтів у сфері дитячої гематології.
«Перемога Анни Брудної — ще один доказ того, що українська медицина розвивається тут і зараз і, безумовно, незважаючи на обставини, має потенціал. Адже в ній працюють люди, які щодня вносять зміни. Дякуємо за професіоналізм, турботу й незламну відданість своїй справі»,— зазначають в Охматдиті.