Всю важку роботу цього дня беруть на себе чоловіки: традиції та прикмети

Якщо 6 липня йде дощ – осінь обіцяє бути дощовою Фото: pinterest

6 липня віряни вшановують преподобного Сисоя Великого, відлюдника, який наслідував Антонія Великого, а також преподобного Сисоя, схимника з Києво-Печерської лаври.

Сисой Великий з’явився на світ у V столітті в Єгипті. Він проживав у Єгипетській пустелі, в печері, де раніше жив Антоній Великий, і вів благочестивий спосіб життя, присвячуючи себе молитвам і посту. Його характеризують як надзвичайну особистість — милосердну та доброзичливу, проте водночас надзвичайно сувору й вимогливу до себе. Сисой вірив у милосердя Господа та вважав, що щире покаяння людини Господь готовий прийняти впродовж трьох днів.

Відомо, що Сисой був наділений даром чудотворення та міг зцілювати хворих. Є історія, коли він воскресив людину. За однією з легенд, чоловік разом із сином вирушив у подорож, проте під час дороги хлопчикові стало погано, і він помер. Батько, знаючи про ченця, здатного на чудеса, взяв сина на руки й відніс до святої людини. Зайшовши до печери, він не мав сил сказати бодай слово й просто поклав сина біля ніг святого. Сисой нічого не підозрюючи, просто сказав: “Піднімайся”. Хлопчик встав і повернувся до батька. Його радості не було меж, але Сисой попросив ніколи не розповідати про це. Цю таємницю дізналися лише після смерті святого.

Прикмети

місяць яскраво-білого кольору – обіцяє похолодання;

листя на деревах пожовкло – до ранньої осені та зими;

дощ пішов – осінь буде дощовою.

У народному календарі 6 липня – свято Сисоєв день. Спостерігається, що в цей час часто випадають сильні роси, а за прикметами, якщо зранку пройтися босоніж по росі, це допоможе зміцнити здоров’я та позбутися недуг.

Що не можна робити, а що дозволено

В цей день, як і в інші, церква не підтримує лайки, сварки, злість, наклеп, жадібність та зневіру. Заборонено відмовляти в допомозі тим, хто її потребує.

Народні прикмети рекомендують не поспішати – в поспіху можна накоїти непотрібного, а також не займатися домашніми заготівлями – це призведе до невдалих результатів і доведеться викинути.

Жінкам не слід працювати – є загроза нашкодити собі, тому вся важка праця в цей день покладається на чоловіків.

До Сисоя Великого звертаються з молитвами про допомогу в справах і хороший урожай, адже святого вважають покровителем хліборобів.

За народними звичаями в цей час зазвичай готують льохи та комори для нового врожаю, а також збирають або завершають збір смородини та йошти.

У другий місяць літа українці відзначають безліч церковних свят. У липні ми вшановуємо пророка Іллю, цілителя Пантелеймона та праведну Анну, матір Пресвятої Богородиці.

Gazeta.ua підготувала церковний календар на кожен день. Зберігайте, щоб не втратити важливі дати і свята.