У заяві прокурорів зазначено, що щодо порушення норм поводження з вибуховими речовинами відкрито справу проти трьох осіб: двох керівників компаній та одного працівника одного з них.
Внаслідок вибуху на підприємстві загинуло 2 людини, а 83 — отримали травми, з них 8 — неповнолітні. Пошкоджено понад 100 домів, 3 автозаправні станції та близько 20 транспортних засобів.
Національна поліція повідомляє, що збитки перевищують 46 мільйонів гривень.
Розслідування виявило, що директор однієї з компаній організував виготовлення вибухових речовин.
Люди, яких найняли, не мали відповідного фахового навчання та освіти.
При цьому підприємство діяло без жодних дозволів, ліцензій, сертифікатів та інших документів, недалеко від житлових будинків.
Досудове розслідування показало, що у літку 2024 року 60-річний мешканець Сумщини разом з четверими спільниками започаткував незаконне виготовлення сумішевої вибухової речовини та вибухових пристроїв з метою отримання прибутку.
Готова продукція зберігалася у недобудованих приміщеннях, у порушення українського законодавства, без жодних дозволів, ліцензій, сертифікатів та дозволів, поруч із житловими будинками населеного пункту.
«Порушення встановлених законом правил і норм під час виготовлення і зберігання вибухових речовин призвели до загоряння, що викликало детонацію та наступні вибухи», — повідомляє прокуратура.
У рамках кримінального провадження тривають обшуки за місцями проживання посадових осіб та засновників підконтрольних підприємств.
Житомирська обласна прокуратура подала до суду клопотання про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Досудове розслідування проводить Головне управління Національної поліції в Житомирській області, процесуальне керівництво — Житомирська обласна прокуратура, оперативний супровід — Служба безпеки України.
Читайте також ще:
«В районі Житомира сталася велика пожежа, рух на Київ ускладнений». В день 2 липня приблизно о 18:00 у Житомирі було чути звук вибуху. Дим мешканці помітили у напрямку Глибочиці.