Багато хто вважає, що сонячна електростанція – це тільки сонячні панелі на даху. Насправді система складається з багатьох елементів, які тісно взаємодіють і доповнюють один одного. Основним компонентом, який відповідає за стабільну роботу всієї системи, є інвертор. Пристрій отримує постійний струм від сонячних панелей, після чого перетворює його на змінний, необхідний для нормального функціонування побутових приладів.
Перед встановленням сонячної електростанції клієнти стикаються з трьома видами інверторів. Щоб не допустити помилок, важливо розібратися в особливостях кожного більш докладно.
Мережевий інвертор
Мережевий інвертор в Одесі функціонує тільки за наявності центрального електропостачання. Тобто він, як і інші інвертори, перетворює постійний струм на змінний, передаючи його в будинок і в мережу. Однак у разі відсутності зовнішньої мережі пристрій автоматично вимикається, щоб припинити подачу енергії у знеструмлену лінію. Він також не працює вночі та при недостатньому сонячному освітленні.
До переваг мережевого інвертора можна віднести високу ефективність, простоту монтажу і налаштування, а також можливість продажу енергії за «зеленим тарифом». Цей пристрій ідеально підходить для приміщень зі стабільним електропостачанням і призначений для економії рахунків і реалізації надлишків енергії.
Гібридний інвертор
Гібридний інвертор одночасно поєднує в собі можливості мережевого та автономного пристрою. За його допомогою отримувати енергію можна від сонячних батарей, акумуляторів і зовнішньої електромережі.
Принцип роботи гібридного інвертора дуже простий. У денний час енергію виробляють панелі, передаючи її напряму в приміщення, на акумуляторні батареї, а надлишки – в мережу. У темний час доби інвертор передає живлення від акумуляторів у будинок.
Особливість гібридного інвертора полягає в тому, що він автоматично перемикає джерело живлення залежно від умов. Він економічний, ефективний і ідеально підходить для всіх типів приміщень (від підприємств до дач). До основних недоліків пристрою належать висока вартість і складність налаштування.
Автономний інвертор
Інвертор автономного типу повністю енергонезалежний від центральної електромережі. Для забезпечення живленням приміщення використовується енергія, отримана від сонячних панелей і акумуляторних батарей.
Якісний автономний інвертор має безліч переваг, основна з яких — повна енергонезалежність. Це дозволяє ефективно постачати енергією на віддалені об’єкти і не тільки. За допомогою даного пристрою можна налаштувати енергетичну систему, орієнтуючись на особисті потреби і доступний бюджет.
До недоліків автономного інвертора можна віднести:
• Високу вартість.
• Необхідність періодичної заміни акумуляторів.
• Повну залежність від погодних умов.
• Складне управління.
• Відсутність можливості підключення до «зеленого тарифу».
Обираючи інвертор для сонячної електростанції, варто враховувати безліч чинників. У першу чергу — наявність централізованого електропостачання і необхідність в автономності. Важливо пам’ятати, що далеко не всі сонячні панелі за посиланням https://status-sb.com.ua/ua/solnechnye-batarei/ сумісні з інверторами того чи іншого типу. Для населених пунктів зі стабільною електромережею підійде мережевий пристрій, для повної енергонезалежності — автономний, для гнучкого використання — гібридний.