Як позбутися слимаків на городі: ефективні методи

Слимаки завдають значної шкоди городникам. Фото: agrarii-razom.com.ua

Слимаки й равлики стають серйозною проблемою для городників, адже вони псують рослини, поїдаючи коріння. Уночі ці шкідники покидають свої укриття та наступають на листя і плоди.

Існує безліч способів боротьби зі слимаками. Про найбільш ефективні пише Gazeta.ua.

Зменшити кількість слимаків можна, регулярно прибираючи бур’яни, обкошуючи ділянки, розпушуючи ґрунт та позбавляючись купи листя, гілок чи трухлявих пнів. Ці місця зазвичай слугують притулком для слимаків під час спеки чи холоду. У серпні слимаки відкладають яйця у міжряддях, тому важливо їх обробляти.

Досить простим способом боротьби зі слимаками є збирання їх з рослин та ґрунту. Це роблять у вологу погоду, після дощу або вранці, коли молюски активно харчуються. Щоб спростити процес, можна покласти в місцях скупчення слимаків вологі ганчірки, шматки шиферу або деревини. Періодично варто перевіряти їх та збирати слимаків, знищуючи їх розчином солі або окропом.

Ефективним методом є пастки із смачними для слимаків напоями — можна використовувати печиво, пиво, кефір, компот або медовий розчин. Ці речовини варто налити у плоскі блюдця чи вкопані пластикові пляшки. На ранок можна знайти всередині велику кількість слимаків. Чудовою приманкою будуть шкірки грейпфрута чи дині — на ранок під ними також можна виявити багато слимаків. Крім того, в міжряддях варто покласти вологі гілки або капустяні листи, куди слимаки зберуться вранці.

Відлякати слимаків допоможуть рослини, які вони не люблять. Наприклад, ці шкідники не переносять ароматичних рослин. Тому варто висадити в міжряддях часник, цибулю, розмарин, лаванду чи щавель, що змусить їх триматися на відстані від грядок.

Слими можуть бути чутливими до негашеного або хлорного вапна. Його розсипають по грядках ввечері чи вночі — в розрахунку 20-30 грамів на квадратний метр. Однак вапно діє лише при безпосередньому контакті з слимаками, тому в умовах вологої погоди ефективність його низька, адже слимаки легко очищуються від їдких частинок через велику кількість слизу.

Боротьбу зі слимаками також можна проводити, обробляючи листя безпечними для рослин розчинами. Наприклад, 50 грамів порошкової гірчиці можна растворити в 300 мл води, дати настоятися, а потім додати ще 700 мл води та обприскати рослини. Якщо гірчиці немає, підійде настій часнику. Його готують просто: потрібно розтовкти кілька зубків часнику та залити водою. Обприскувати овочеві культури слід вранці, коли слимаки збираються в вологих прохолодних місцях.

Також можна використовувати нашатирний спирт. 100-150 мл 10% нашатирного спирту розчиняють у 10 літрах води. Цей препарат швидко вбиває слимаків при контакті, проте є нестійким та швидко втрачає свої властивості, тому обприскувати варто відразу після приготування, бажано ввечері, коли слимаки найактивніші.

У природі існують і природні вороги слимаків, наприклад, хижаки-птахи. Тому можна завести на ділянці курей або гусей. Якщо своїх птахів немає, можна організувати годівнички для пташок, щоб вони прилітали та поїдали шкідників.

На ділянці можна також виставити відра з водою, що привабить жаб, які, спільно з птахами, почнуть боротися зі слимаками. Їжаки також є великими любителями цих шкідників.