Чорнобривці відлякують шкідників і додають яскравості клумбам. Тому недарма їх часто садять на городі біля овочів. Та не всі рослини раді такому сусідству. Деякі культури не переносять чорнобривців поруч і можуть гірше рости або навіть хворіти.
Розповімо, біля яких рослин краще не садити чорнобривці.
Не висаджуйте чорнобривці біля гороху, квасолі чи сої. Бобові чутливі до фітонцидів, які виділяють чорнобривці. Через це їхні корені рослин слабшають, вони починають росли повільніше або взагалі в’януть.
Так само небажано саджати чорнобривці поруч із капустою, ріпою або редискою. Хоч шкідників справді буде менше, але капустяні культури також можуть ставати млявими, а їхній врожай – дрібнішим.
Також деякі городники зазначають, що біля чорнобривців гірше росте морква.
Де висаджувати чорнобривці
Помідори, наприклад, біля цих квітів значно рідше хворіють на фітофтору, особливо коли літо дощове і прохолодне. Огірки біля чорнобривців краще захищені від попелиці та інших комах. А цибуля взагалі отримує подвійний захист – і від шкідників, і від грибкових хвороб. Завдяки цьому її урожай стає більшим та смачнішим.
Це працює завдяки речовинам, які виділяють квіти. Причому частиною з них коріння насичує ґрунт, а інша частина розноситься по повітрю. Завдяки цьому ґрунт оздоровлюється, а комахи та грибки значно рідше з’являються біля городини. Тобто правильне сусідство з чорнобривцями принесе максимум користі.
Щоб отримати гарний урожай, важливо знати основні правила чередування культур на грядці.
Наприклад, цибуля забирає з ґрунту багато калію та азоту і підлужує його. Разом з тим, знищує патогенну мікрофлору. Тому після цибулі можна садити майже всі культури. За словами досвідчених городників, найкраще після цибулі садити моркву. Адже вона виділяє фітонциди, які знищують муху цибулі.