Вихователька одного з дитячих садків у столиці Ярослава Бабієць звернулася до громадськості, аби привернути увагу до неприємної ситуації, яка виникає під час повітряних тривог. Вона висловила своє обурення в соцмережі Threads.
За її словами, ночами, під час обстрілів, до укриття приходять сторонні особи, які переміщують меблі та безцеремонно використовують майно закладу.
Відвідувачі, зокрема, зсувають лавки і стільці, переносять столи в інші кімнати, користуються серветками та залишають неприбрані місця. Як наслідок, щоранку працівники змушені відновлювати порядок, повертати меблі на свої місця і прибирати забруднені поверхні.
«Як можна бути такими свинями? Якщо не можете підтримувати порядок, то залишайтеся вдома», — емоційно прокоментувала вихователька.
У коментарях до її допису користувачі зазначили, що такі ситуації спостерігаються і в інших навчальних закладах. Деякі з них підкреслили, що в укриттях іноді ночують безхатьки або люди з залежностями, користуючись дитячими ліжками та речами.
Деякі коментатори були згодні з тим, що укриття в школах і садочках слід відкривати переважно для учасників освітнього процесу та їх сімей. Інші ж висловлювали ідеї щодо організації – наприклад, створення закритих шаф для дитячих речей або обмеження доступу до певних кімнат.
Тема викликала активну дискусію в мережі щодо необхідності знайти баланс між відкритістю укриттів у умовах війни та збереженням чистоти і порядку в дитячих закладах.
Фото:
Створено за матеріалами: kyivschina24.com
