Сьогодні — перші роковини з дня загибелі Захисника Павла Петриченка. У храмі Миколи Чудотворця на Аскольдовій могилі, де похований військовий, відбулась служба і парастас, а біля місця упокоєння — панахида.
Молодший сержант 59 ОМБр імені Якова Гандзюка Павло Петриченко загинув 15 квітня від удару ворожого дрона біля Красногорівки.
До війни він був знаним захисником скривджених, здібним менеджером та добрим організатором у БО «Фонд Сергія Притули».
Сьогодні, біля могили Павла, Сергій Приула зізнався, що приходить сюди зі своїм сином, розповідає йому, хто такий Павло і вважає, що треба приводити дітей, щоб вони усвідомлювали, хто такі справжні Герої.
«Рік, за який усвідомлення про те, що його більше немає поряд так і не відбулося. Пашине фото в офісі жодним чином не асоціюється із його загибеллю. Є якесь постійне відчуття, що зараз відкриються двері, зайде Пашка, зі своєю традиційною усмішкою і жартами. І на то є свої причини. Паші багато», — поділився Сергій Притула.
Павло Петриченко був учасником Революції Гідності, брав участь в акціях на захист активіста Сергія Стерненка, а також одним з головних ініціаторів руху «Хто замовив Катю Гандзюк».
Згодом від самого початку війни допомагав військовим у фонді Сергія Притули.
А коли росіян вигнали з-під столиці та з області, Петриченко сказав, що тепер буде кориснішим на Донбасі і обрав підрозділ, який йому був до душі та мобілізувався.
Павло був командиром відділення БпЛА в 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка, служив в аеророзвідці.
Петриченко воював на Херсонщині, захищав Авдіївку, Кліщіївку та Красногорівку.
«Сміливий, правдивий, вмів підняти дух у складні моменти й беззастережно вірив у Перемогу», — поділився з «Вечірнім Києвом» військовий, який давно знав Павла.
Люди сьогодні говорити не хотіли. Мовчали і згадували свої життєві перетини із Захисником.
Начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вручив відзнаки Командування Повітряних сил ЗСУ. Серед тих, хто їх отримав був і батько Павла Петриченка.
Чоловік подякував всім, хто пам’ятає сина і хто був поруч увесь складний рік. Він зізнався, що сама наявність друзів і побратимів надавала родині загиблого Героя відчуття грунту під ногами.
А Юрій Ігнат зазначив, що Павло зробив надзвичайно багато, щоб зберегти життя військових у тих боях, де він брав участь.
В Дарницькому районі столиці, де мешкає його родина, пропонують перейменувати вулицю Волго-Донську на честь Павла Петриченка. Кияни висловились у опитуванні в застосунку «Київ Цифровий». Тепер своє слово має сказати Київрада.
«Вечірній Київ» писав про те, як кияни прощались із Захисником.