Після збору врожаю багато людей залишають бур’яни на городі. Їхнє насіння швидко поширюється і засівається вже наступного сезону.
Особливо агресивними є деякі рослини, які важко вигнати з городу.
Gazeta.ua розповість про п’ять видів бур’яну, які створюють істотну проблему.
Лобода
Її насіння може проростати навіть після багатьох років у ґрунті. Якщо залишити хоча б кілька рослин, навесні ви вже матимете щільний килим бур’яну.
Осот (будяк)
Один з найстійкіших бур’янів. Він швидко розповсюджується не лише насінням, а й кореневими паростками. Залишені рослини з часом формують глибоку кореневу систему.
Кропива
Дуже активно “витягує” з ґрунту вологу та поживні речовини. Передусім вона забирає азот, який є критично важливим для рослин на початку росту. Тому кропиву варто вирощувати окремо від грядок, в першу чергу у затінених місцях. Для городини ці ділянки не надто підходять, знегодом кропива буде почуватися на них дуже добре.
Пирій
Пирій дуже легко розростається та забирає воду, азот і решту поживних речовин навіть у сильних рослин. Це призводить спочатку до сповільнення їхнього росту, потім до гірших зав’язей і, зрештою, до бідного врожаю.
Щириця (амарант бур’янистий)
Вона дає тисячі дрібних насінин, які без проблем розносяться вітром і проростають за простих умов. Залишені стебла швидко скидають насіння прямо в землю.
Щоб не дати цим бур’янам жодних шансів, важливо очистити ділянку до зими, не залишаючи жодних залишків бур’яну ані на городі, ані у дворі.
Створити красиву клумбу можливо без особливих зусиль та витрат часу. Не треба постійно боротися з бур’янами — ці квіти їх просто витісняють на грядці.
Вони ростуть там, де їм зручно, прикрашають сад з весни до осені і не потребують щоденної уваги.
Gazeta.ua публікує перелік квітів, які самі себе сіють, чудово почуваються навіть у посушливих умовах і здатні заглушити бур’яни.