Заступник Пентагону у центрі суперечок через призупинку допомоги Україні

WSJ розкрила роль Елбріджа Колбі у призупинці допомоги Україні. ФОТО: Pixabay

Заступник міністра оборони США з політичних питань Елбрідж Колбі, який виступає за переорієнтацію зусиль американської армії на протидію Китаю, став об’єктом критики через можливу участь у тимчасовій зупинці постачання озброєнь Україні.

Згідно з даними The Wall Street Journal, саме Колбі надав міністру оборони Піту Гегсету аналітичну доповідь, де висловив занепокоєння щодо виснаження обмежених запасів зброї в Пентагоні через численні запити з України. Хоча документ не містив прямих рекомендацій, він міг вплинути на рішення тимчасово призупинити постачання деяких видів зброї.

Прихильники Колбі вважають, що його позиція відображає спробу реалізувати давнє зобов’язання США посилити військову присутність у Західній частині Тихого океану. Водночас, цей випадок демонструє виклики для нинішньої адміністрації, яка намагається підтримувати Україну та здійснювати масові операції проти Ірану і хуситів на Близькому Сході.

“Колбі добре усвідомлює, як США можуть найефективніше захистити свої інтереси в умовах обмежених ресурсів”, – зазначає колишній радник міністра оборони Ден Колдуелл. – “Багато політиків не готові погодитися з цією реальністю”.

Колдуелл також підтримує ідею зменшення зобов’язань США поза межами Азіатсько-Тихоокеанського регіону для збільшення протидії Китаю.

Однак така позиція викликала суперечки серед республіканців. За словами Метью Креніга з Атлантичної ради, частина політиків вважає, що ресурси США слід зосередити на Китаї, відмовившись від активної підтримки України і військових дій проти Ірану.

На противагу цьому Дональд Трамп пропонує іншу стратегію, закликаючи до збереження активної військової присутності США по всьому світу під девізом “Америка понад усе”, що, на його думку, є ключем до підтримки американського впливу.

Раніше повідомлялося, що за наказом призупинити постачання американської військової допомоги Україні стояв міністр оборони США Піт Гегсет.

Це рішення викликало подив у Державному департаменті та серед деяких американських конгресменів.

За свідченням джерел, рішення про припинення допомоги було одностороннім і обґрунтованим побоюваннями щодо низького рівня зап запасів у США.