5 липня християни згадують святого преподобного Атанасія Атонського.
Він став одним із ключових діячів монашества та реформаторів візантійського чернецтва.
Святий був народжений у Трапезунді (сучасна Туреччина) у заможній родині, рано позбувся батьків і виростав під опікою благочестивої жінки.
Атанасій здобув відмінну освіту в Константинополі та деякий час викладав риторику. Та з часом він прийняв рішення залишити світське життя та присвятити себе чернецтву. Спершу він поселився в монастирі на Афоні, де здобув визнання серед ченців.
У 963 році, завдяки підтримці візантійського імператора Никифора II Фоки, він заснував Великий Лавр — перший і найзначніший монастир на Афоні, що став центром православного чернецтва. Саме тут він запровадив суворий статут, який поєднував аскетичний спосіб життя з спільними богослужіннями та працею.
Атанасій відрізнявся глибоким благочестям, мудрістю і смиренням. Він брав участь у будівництві, давав духовні поради братії та керував монастирем. Помер у 1003 році під час обвалу купола церкви, коли виконував роботи з її відновлення.
Прикмети
Яскравий місяць – до теплого і сухого вересня.
Вранці веселка – в другій половині дня розпочнеться дощ.
Ввечері бачити веселку – негоди не буде.
Що не можна робити
У цей день намагалися бути активними. Вважали, що інакше гроші зникнуть, і повернути їх буде важко.
Не брали до рук гострих предметів; якщо ж це було неможливо уникнути, то обережно ставилися, щоб не травмуватися.
Що можна робити
Вранці люди відвідували храм, щоб помолитися святому Атанасію і просити у нього зцілення від різноманітних хвороб.
Ввечері родини збиралися разом, обговорювали свої плани на майбутнє, вірячи, що в такому разі все задумане обов’язково здійсниться.
У другий місяць літа українці святкують безліч церковних свят. В липні вшановуємо пророка Іллю, цілителя Пантелеймона та праведну Анну, матір Пресвятої Богородиці.
Gazeta.ua підготувала церковний календар на кожен день. Зберігайте його, щоб не загубити та не пропустити важливі свята.