Археологи знайшли рідкісний крем’яний ніж на місці неолітичної пам’ятки в південній Німеччині.
Інструмент має дерев’яну ручку, яка робила його зручним у використанні, передає Live Science.
Артефакт виставлено в Державному археологічному музеї Баден-Вюртемберга. Його виявили в одному з муніципалітетів поблизу кордону Німеччини та Швейцарії.
Довжина ножа – 7,3 см. За своєю формою він нагадує древній аналог сучасного швейцарського ножа. Гостре крем’яне лезо закріплене в дерев’яній рукоятці за допомогою березової смоли. У ручці також є просвердлений отвір, який дозволяв підвішувати інструмент.
Ніж належить до культури Пфин, яка існувала в неоліті (4300-3500 роки до нашої ери). Представники цього народу заселяли території від півдня Баварії до північної Швейцарії. Вони відомі своїми житлами на палях, що зводилися у болотистій місцевості, біля водойм та річок.
Сьогодні відомо про приблизно тисячу подібних поселень, розташованих у шести країнах. Завдяки близькості до води в цих місцях добре збереглися органічні матеріали, зокрема деревина.
Перші пальові споруди були виявлені випадково 1856 року. Один із фермерів знайшов залишки неолітичного житла на мілководді біля Боденського озера.
Представники культури Пфин оселилися в цьому регіоні близько 3900 року до нашої ери. Вони будували житло на палях, займалися скотарством і землеробством. Також вони експериментували з текстилем та починали працювати з міддю.
Серед інших артефактів археологи знайшли крем’яний кинджал із дерев’яним руків’ям, датований 3000-2400 роками до нашої ери. Ще один крем’яний ніж, виявлений у 1940-х, мав відбитки зернових у смолі. Це свідчить про можливе використання інструментів для обробки їжі, хоча точне їхнє призначення досі невідоме.
Американські археологи виявили метал, якого ніколи не бачили на Землі. Знахідка є сумішшю вісмуту, магнію та цинку.