Контррозвідка Служби безпеки України затримала в Дніпрі агента російської військової розвідки, який готував координати для повітряних атак на критичну інфраструктуру України.
54-річний монтажник з місцевої будівельної компанії займався коригуванням вогню, як повідомляє пресслужба СБУ 1 липня.
Агент став об’єктом уваги окупантів, коли спробував придбати в інтернеті фальшиві документи для виїзду за кордон під виглядом іноземця. Після вербування він збирав для свого куратора геолокації енергогенеруючих підприємств, які забезпечують електрикою більшу частину житлової забудови Дніпра та Запоріжжя, – йдеться у повідомленні.
Для збору розвідувальної інформації фігурант використовував своє службове становище в будівельній компанії, яка займається відновленням українських енергетичних об’єктів після ворожих атак.
Під час виконання підрядів він фіксував технічний стан потенційних цілей та фотографував їхню зовнішність з прив’язкою до геолокації на Google-карті.
Перебуваючи на місці ремонтних робіт, агент відправляв відповідну інформацію своєму куратору, фактично коригуючи повторні удари Росії по енергетичній інфраструктурі міст.
Для конспірації він використовував кілька телефонів, які періодично змінював та зберігав у своїх родичів.
Співробітники СБУ встановили особу зрадника і затримали його за місцем проживання.
Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
Зловмисник наразі перебуває під вартою без можливості внесення застави. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Служба безпеки затримала ще одного агента російської військової розвідки на Донеччині. Цей особа готувала координати для повітряних атак ворога на прифронтову Костянтинівку.
Ворожим поплічником виявився місцевий 40-річний ІТ-фахівець. Його завербували в одній із заборонених соцмереж, де російські військові запропонували йому близькі стосунки в обмін на розвідувальну інформацію. Серед основних об’єктів, які цікавили ворога, були укріпрайони та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати відповідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.