ЗСУ пояснили, чому питання про кінець війни дратує бійців

“Коли закінчиться війна”: підполковник пояснив, чому це питання безглузде і неприємне. ФОТО:ЗСУ

Запитання “коли закінчиться війна” є не лише безглуздим, але і образливим для військових.

Особливо воно викликає незручність, коли його ставлять особи, які не мають досвіду бойових дій. Таку думку висловив заступник командира 39-ї окремої бригади берегової оборони 30-го корпусу морської піхоти ЗСУ підполковник Богдан Пржегалинський в розмові з журналістами Української правди.

Офіцер, що перебуває на фронті з 2016 року, звернув увагу, що це питання найчастіше з’являється не від товаришів по службі чи волонтерів, а від тих, хто лише слідкує за війною через екрани телевізорів або в соціальних мережах.

“Такі запитання зазвичай звучать із відчуттям безвиході – коли ж це закінчиться? Але їх рідко ставлять ті, хто дійсно залучений в процес. Це коментар від людини, яка не має прямого відношення до війни, окрім вражень від новин”, – зазначив Пржегалинський.

Військовий також зазначив, що подібні запитання іноді ставлять ті, хто символічно зробив невеликий донат і вважають, що таким чином зробили суттєвий внесок у перемогу.

“Це неприємне питання. Воно звучить як знецінення нашої боротьби. А ще гірше – воно вказує на нерозуміння справжньої ситуації”, – підкреслив підполковник.

На його думку, якщо вже є потреба ставити військовим подібні запитання, краще формулювати їх інакше, наприклад, цікавитися оцінкою поточної ситуації на фронті або новими досягненнями на користь України.

Крім того, Пржегалинський виділив ще одне вкрай недоречне питання.

“Чи шкодуєте ви, що пішли на війну? Особливо це стосується мобілізованих, а не контрактних військових. Люди не йшли служити, вони йшли захищати своїх близьких, свої домівки. Це очевидно. Війна – це постійні емоційні коливання. І ставити такі запитання – щонайменше безтактно,” – резюмував він.

З 1 вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова військова підготовка для студентів.

Ця підготовка складатиметься з двох частин: теоретична – триватиме протягом навчального року у самому університеті (90 годин); практична частина проходитиме у центрах ЗСУ з травня по жовтень (210 годин), зазвичай під час канікул.