Європейський Союз близький до запровадження санкцій проти газопроводу “Північний потік-2”, прагнучи остаточно унеможливити відновлення поставок російського газу до Європи.
Про це повідомляє Bloomberg.
За інформацією джерел, Європейська комісія вже сьогодні розпочинає консультації з державами-членами щодо запровадження заборони на використання підводних трубопроводів, що з’єднують Росію та Німеччину через Балтійське море. Очікується, що ініціатива отримає підтримку на тлі переговорів про можливе припинення війни в Україні.
Особливо важливим чинником, за даними джерел, є згода Німеччини. Канцлер Фрідріх Мерц, під час нещодавнього візиту до Риму, заявив про підтримку ідеї Єврокомісії щодо санкцій проти “Північного потоку-2”. Цей крок також може допомогти Берліну уникнути внутрішньої політичної боротьби щодо перспектив відновлення проєкту.
Чутки про можливе повернення до експлуатації газопроводу активізувалися цього року – зокрема на тлі заяв президента США Дональда Трампа про бажання виступити посередником у мирному врегулюванні між Росією та Україною.
Водночас, як нагадує Bloomberg, “Північний потік-2” досі не був сертифікований Німеччиною, а після пошкоджень від вибухів у вересні 2022 року не має шансів на запуск у найближчому майбутньому. Проте офіційні санкції зміцнили б позицію ЄС щодо відмови від російського газу як довгострокової стратегії.
“Це політичний сигнал, який підкреслює наміри Євросоюзу повністю відмовитися від імпорту газу з Росії до 2027 року”, – прокоментувала ситуацію енергетичний стратег Rabobank Флоренс Шміт. За її словами, така позиція допоможе стабілізувати газові ринки, усунувши спекуляції навколо ймовірного повернення російських енергопотоків.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підтвердила, що Євросоюз вже готує нові масштабні рестрикції щодо Росії:
“Новий пакет санкцій включатиме обмежувальні заходи щодо газопроводів “Північний потік” і “Північний потік – 2”, доповнення чорного списку суден російського “тіньового флоту” новими найменуваннями, зниження стелі цін на нафту, а також додаткові санкції щодо фінансового сектору РФ. Ми повинні посилювати тиск на президента Путіна доти, доки він не буде готовий до миру”, – заявила глава Єврокомісії.