Чи має сенс залишати персональний комп’ютер увімкненим вночі? Ця дискусія має дві сторони. З одного боку, постійне вимкнення та запуск ПК може призвести до зносу його компонентів. З іншого – безперервна робота комп’ютера може також вплинути на його тривалість служби.
При нормальному функціонуванні охолоджувальних систем сучасний ПК не зіткнеться з перегрівом, а джерело безперебійного живлення захистить від можливих стрибків напруги. Проте постійно тримати ПК ввімкненим все ж не рекомендується, і ось чому Gazeta.ua пояснить.
Економія на електроенергії
Якщо ваша мета – зменшити витрати на електрику, доцільно вимикати комп’ютер на ніч або коли ви не користуєтесь ним протягом тривалого часу. Сучасні ПК споживають менше енергії, ніж їхні попередники, але все ще потребують чималої кількості енергії, особливо під час ресурсоємних задач, таких як ігри.
Людям з обмеженим бюджетом важливо заощаджувати, тому немає сенсу тримати ПК завжди увімкненим.
Комфортні умови
Комп’ютер, який постійно працює, може створити неприємний шум, який може заважати. Особливо це стосується працюючого вентилятора. Хоча сучасні ПК працюють тихо, це все ж може бути дратівливим, особливо вночі, коли ви намагаєтеся заснути.
Захист від зносу
Одне з найпоширеніших переконань – це те, що часте вимкнення та вмикання комп’ютера шкодить його компонентам. Хоча певною мірою це правда, нові моделі ПК менш чутливі до цього. Однак безперервна робота комп’ютера може скоротити термін його служби через природне зношування.
Перегрів є головним фактором. Ваш комп’ютер і відеокарта оснащені вентиляторами не просто так — тепло вкрай негативно впливає на електроніку. Крім того, пил також є серйозною загрозою для електронних пристроїв.
Брудні компоненти виробляють більше тепла, що створює замкнуте коло. Ось чому є вагомі аргументи на користь вимкнення комп’ютера вночі.
Оновлення системи та підвищення швидкості роботи ПК
Багато оновлень Windows стають активними лише після перезавантаження. До того ж, вимкнення та повторне вмикання ПК усуває накопичені помилки та пришвидшує роботу системи.
Wi-Fi сьогодні є найпопулярнішим способом підключення до інтернету.
Це стало можливим завдяки відмінним характеристикам цього стандарту, простоті підключення та наявності великої кількості доступного обладнання.
Проте не всі користувачі усвідомлюють, що їх роутери можуть розмагнітити предмети. Це впливає на речі, які знаходяться поблизу пристрою. Gazeta.ua пояснить, як ваш маршрутизатор може змінити властивості деяких об’єктів і чому не варто їх розміщувати поруч.