Як загоїти сонячні опіки в домашніх умовах: шість простих кроків

Шість кроків, які допоможуть пришвидшити загоєння сонячних опіків Фото: pinterest

Існує стійка точка зору, що сонячний опік – це лише незначна проблема, якій не слід приділяти особливої уваги.

Проте це уявлення є хибним, адже, окрім можливих неприємних відчуттів і болю, сонячний опік може викликати серйозніші проблеми, зокрема, ризик розвитку раку шкіри. Існує підтверджений зв’язок між згубним впливом ультрафіолету та розвитком меланоми.

Прискорити процес загоєння сонячних опіків можна, дотримуючись кількох простих рекомендацій. Про це розповість Gazeta.ua.

Використання заспокійливих засобів. Застосовуйте гель з алое вера або лосьйони на основі алое, які відомі своїми пом’якшуючими властивостями. Це можуть зменшити запалення і зняти свербіж.

Охолоджуючі засоби. Накладайте холодний компрес з льоду або охолодженої води на уражені ділянки шкіри, щоб зменшити біль і запалення. Не тримайте лід на шкірі довше кількох хвилин, щоб уникнути обмороження.

Гідратація. Використовуйте зволожувальні креми або лосьйони, щоб підтримувати шкіру вологим. Сонячні опіки можуть призвести до втрати вологи в шкірі.

Уникнення подразників. Постарайтеся не терти або не піддавати шкіру дії подразників, уникнувши подальшого запалення.

Здорове харчування. Споживайте достатню кількість води і їжі, багатої на антиоксиданти, такої як фрукти та овочі, що сприяє відновленню шкіри.

Уникнення сонячного світла. Поки шкіра не відновиться, уникайте тривалого перебування під сонцем і носіть одяг, який захищає шкіру.

Проте, якщо сонячні опіки дуже болючі або ваша стан погіршується, краще звернутися до фахівця.

Влітку потрапити під сонячні опіки можна досить легко, навіть у прохолодні або похмурі дні. Це реально небезпечно, адже повторні опіки можуть суттєво підвищити ризик захворювання на рак шкіри. Тому, відпочиваючи на сонці чи працюючи на вулиці, варто бути обережними.

Способи лікування сонячних опіків залежать від їх тяжкості. Наприклад, опіки другого ступеня рідко піддаються лікуванню домашніми засобами й вимагають термінового медичного втручання. А легкі почервоніння можна успішно лікувати в домашніх умовах.