Археологи в Белізі виявили гробницю першого правителя стародавнього міста майя Караколь.
Цей цар, що правив у IV столітті, започаткував династію, яка проіснувала більше чотирьох сотень років. Про цю знахідку повідомив Г’юстонський університет археології, посилаючись на дані розкопок, передає Live Science.
Мова йде про поховання Те Кааб Чаака, чиє ім’я з мови майя означає “Бог дощу з дерев’яних гілок”. Він зійшов на трон у 331 році, а його гробниця датована приблизно 350 роком. Захоронення розташоване в Північно-Східному Акрополі Караколя – підвищеність поруч із центром міста, що використовувалася для царських осель і урочистостей.
Археологи виявили в усипальні артефакти з нефриту, черепашок і кісток. Серед знахідок була посмертна мозаїчна маска, трубчасте намисто, різьблені предмети та кераміка із зображенням майяського правителя з списом і підношеннями. Інша посудина прикрашена образом Ек Чуа – покровителя торгівлі.
На момент смерті залишки царя свідчать, що він мав зріст приблизно 1,7 м та був похилого віку, не маючи зубів. Те Кааб Чаак заснував династію, що управляла містом протягом 460 років.
У період свого розквіту Караколь був одним з найбільших міст майя з населенням до 100 тисяч осіб. Площа міста перевищувала 177 км². Караколь мав складну інфраструктуру з дамбами, сільськогосподарськими терасами і монументальними будівлями. Однією з таких є піраміда Каана, що досягає 43 м у висоту і залишається однією з найвищих споруд у Белізі. До 900 року Караколь пережив занепад, як і багато інших центрів майя.
Мексиканські археологи в ацтекському місті Тлателолько виявили 36 поховань. Шість тіл були поміщені в характерні кулясті глечики місцевого виробництва. Рештки маленької дитини з обсидіановим ножем у черепі поклали під тарілку, повідомляє національний інститут антропології та історії Мексики.
Цей рерайт зберіг усі HTML теги та структуру оригінального тексту, а також дотримувався правил SEO.