Президент Володимир Зеленський провів наступне засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, зосередивши увагу на фронтовій ситуації, захисті повітряного простору та використанні дронів.
Головними напрямками стали Покровський, Новопавлівський, Оріхівський, а також Сумщина та українські операції на території Росії.
“Доповіді по фронту зосереджені на Покровському, Новопавлівському, Оріхівському напрямках, Сумщині та наших діях на російському кордоні – в Курській і Бєлгородській областях. Окупанти не зможуть там почуватися в безпеці”, – підкреслив президент.
Одним із найважливіших питань стало використання безпілотних систем у бойових умовах. Президент зазначив, що Україна активно нарощує виробництво дронів усіх типів і покладається на них у стримуванні російських наступів.
“Нам потрібно значно більше використовувати всі типи дронів, які допомагають на передовій. Стримувати російські атаки та забезпечувати активні дії завдяки дронам і технологічним рішенням будемо більше”, – додав Зеленський.
Пріоритетом залишається протиповітряна оборона. Україна працює над новими угодами з партнерами для отримання додаткових систем ППО, ракет і дронів-перехоплювачів.
“Усе, що стосується ППО – системи ППО, ракети до них, дронова ППО – на сьогодні наш головний пріоритет. Готуємо нові угоди з партнерами – сподіваємося найближчими тижнями зафіксувати домовленості”, – повідомив глава держави.
Також в Україні поступово усувається дефіцит фінансування для виробництва дронів та перехоплювачів, з чіткими замовленнями на вітчизняних виробничих лініях.
Україна здатна виробляти до 8 млн дронів щорічно, однак близько 40% оборонного потенціалу країни залишається невикористаним через відсутність фінансування.
За словами президента України Володимира Зеленського, український оборонно-промисловий комплекс може щорічно виробляти продукцію на суму понад $35 млрд. У цю номенклатуру входить близько тисячі найменувань – від артилерійських систем і бронетехніки до сучасних безпілотників та ракет.