День долара: 10 фактів про найвідомішу валюту світу

6 липня вважається офіційним Днем народження долара США.

Саме цього дня, у 1785 році, Конгрес Сполучених Штатів затвердив його як національну валюту. З того часу долар став не лише фінансовим інструментом, але й символом стабільності, сили та глобального впливу Америки.

Автор: pinterest


Долару – 240 років: що варто знати про найпопулярнішу валюту у світі

Gazeta.ua зібрала сім найцікавіших фактів про найвідомішу валюту світу, які можуть стати несподіванкою для багатьох.

Перший долар не виглядав як паперовий

На початку долар виготовлявся у формі срібних монет, а банкноти з’явилися тільки у 1861 році. Проте, долари не виготовляються з паперу. Багато людей цього не знають, проте склад паперу, з якого створюються долари, містить льон та бавовну з додаванням синтетичних волокон. Кожна банкнота важить приблизно 1 грам.

Символ “$” з’явився до офіційного визнання валюти

Є кілька теорій щодо його походження, але найпоширенішою є версія, що він є скороченням іспанського “peso” або “pieces of eight”.

Кожна купюра не має терміну придатності

Навіть якщо паперові долари зношуються, вони залишаються дійсними для оплати незалежно від їхнього віку та стану.

Міцність доларів

Долари виготовлені так, щоб долати багато випробувань. За даними Бюро США з гравіювання і друку, банкноти можуть витримати до 4 тисяч згинань, перш ніж порвуться.

Банкноти США демонструють не лише президентів

Наприклад, на 100-доларовій купюрі зображений Бенджамін Франклін, який ніколи не був президентом, але значно сприяв розвитку країни.

Автор: pinterest


Долару - 240 років: що варто знати про найпопулярнішу валюту у світі
Долару – 240 років: що варто знати про найпопулярнішу валюту у світі

Долари відомі як “бакси”

Всім відомо, що долари називають баксами. Є декілька версій походження цієї назви. У XVIII столітті на території Північної Америки широко використовувалися шкури оленів як засіб обміну, або “buckskin” англійською. Слово “buck” означає “самець оленя”, а “skin” – “шкіра”. Наприклад, за 5 шкур (або баксів) можна було купити бочку віскі. Оскільки оленячі шкури мали особливе значення, термін “бакс” почав асоціюватися з грошима, і згодом його стали застосовувати до долара.

У 1861 році була випущена 10-доларова банкнота, на якій була зображена літера Х. Банкноту почали асоціювати зі словом sawbuck (козли для розпилювання дров), але згодом це скоротилося до “бакс”.

Існує також версія, що долари стали називати баксами через їх зелені спинки, або “green backs”. Слово “грин” відкинули, а “бакс” залишився та набирав популярності серед людей.

Долар – найзатребуваніша резервна валюта у світі

Більше 60% валютних резервів центральних банків по всьому світу зберігаються саме в доларах США.

Щороку знищується мільйони доларів

Старі або пошкоджені банкноти забираються з обігу та замінюються новими – щоденно в США знищують приблизно 30 мільйонів доларів готівки.

Долар США – офіційна валюта не тільки в Америці

Він використовується або приймається в якості засобу розрахунку в багатьох країнах, таких як Еквадор, Сальвадор, Панама та навіть Зімбабве.

100-доларова банкнота має найдовший термін служби

Середній термін служби становить 15 років. Для порівняння, купюра в 1 долар зберігається в середньому 6,6 року, купюра в 5 доларів – 4,7 року, купюра в 10 доларів – 5,3 року, купюра у 20 доларів – 7,8 року, а 50-доларова – приблизно 12,2 року.

Ця купюра є найдорожчою у виробництві серед валюти США через свої елементи захисту. Перша 100-доларова купюра з портретом Бенджаміна Франкліна була надрукована у 1914 році. Відтоді валюта пройшла кілька перевипусків, але її портрет залишився незмінним.

Своєю чергою, купюра в 1 долар – це найпоширеніша банкнота.