У музеї-майстерні Івана Кавалерідзе триває виставка-аукціон «Подільська Сильвета», на якій представлені роботи студентів та викладачів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, а також Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД.
Основою проєкту є мистецький пленер, що відбувся на знакових локаціях Поділля — серед скель, вулиць і фортець Кам’янця-Подільського, у долині річки Смотрич. Учасники досліджували місцеву естетику через живопис, графіку та фотографію, використовуючи стилістику світлотіньового контрасту — «сильвету» — як художній інструмент і метафору внутрішньої стійкості.
«Цей унікальний артпроєкт свідчить про те, як у часи війни мистецтво стає внутрішнім захистом, проявом незгоди та одночасно актом єдності. Роботи художників, народжені з уважного вдивляння в ландшафт і тишу Поділля, говорять про силу духу, життєстійкість і незламну творчу волю. Це глибока мистецька відповідь на виклики війни, що стає формою внутрішнього спротиву», — розповідають куратори проєкту.
На їхню думку, особливе значення проєкту полягає у його благодійному характері. В ніч на 25 травня 2025 року будівля Фахового коледжу мистецтв та дизайну КНУТД зазнала серйозних ушкоджень через ракетну атаку: частина навчального обладнання та матеріальна база були втрачені. Усі кошти, отримані від продажу робіт на аукціоні, будуть скеровані на відновлення цього освітнього простору.
Виставка «Подільська Сильвета»
Коли: до 28 липня, з вівторка по неділю з 11:00 до 18:00.
Де: Андріївський узвіз, 21
Вартість квитків: 60 гривень, пільговий — 30
До теми: Культурний код родини Бушенів: у Софії Київській повертають втрачені імена.