Рада планує дозволити українцям, старшим за 60 років, підписати контракти з Силами Оборони

Старшим за 60 років дозволять підписати контракти з Силами Оборони. Фото: Генштаб ЗСУ

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає можливість для громадян у віці, старшому за 60 років, добровільно підписувати контракти з Силами оборони України.

Такою можливістю можуть скористатися люди, яким раніше відмовили у ТЦК. Про це повідомив ініціатор документа, секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в коментарі Українській правді.

“Від початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитися до захисту України. Вони вмотивовані та мають великий професійний досвід у різних сферах діяльності. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження”, – пояснив він.

У тексті законопроєкту № 13229 йдеться про те, що під час воєнного стану, за письмовою згодою командира військової частини, на службу за контрактом можуть прийняти громадян віком від 60 років, які визнані придатними військово-лікарською комісією.

Такі контрактники зможуть займати небойові посади рядового, сержантського або старшинського складу, а також молодшого або старшого офіцерського складу (за умови, якщо вони пішли зі служби після 1 січня 2015 року).

Строк дії контракту для військовослужбовців віком 60+ – один рік з можливістю укладення нових контрактів. Офіцери відповідного віку зможуть підписати контракт після обов’язкового погодження кандидатури з Генеральним штабом ЗСУ.

У контракті для цієї категорії громадян встановлюється випробування строком два місяці. Якщо військовий не пройшов випробувальний термін, контракт розривається.
Законопроєкт зареєстрували в парламенті 37 народних депутатів. Тепер документ мають розглянути члени Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Чинне законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.

16 квітня Верховна Рада України підтримала продовження дії воєнного стану і загальної мобілізації ще на 90 днів — до 6 серпня.

Військових ТЦК без бойового досвіду відправлятимуть на фронт. За даними Генштабу, вказані заходи мають на меті покращити якість роботи ТЦК та СП і забезпечити дотримання принципів соціальної справедливості, що сприятиме зміцненню братерства, бойового духу, а також взаємоповаги у військових колективах.

Джерело