У Генштабі розповіли, як на курсі БЗВП навчають новобранців збивати з дробовика FPV-дрони

Методи навчання новобранців у збиванні FPV-дронів. Фото: скрін відео

Генеральний штаб повідомляє про нові методи навчання новобранців, які навчаються збивати FPV-дрони за допомогою дробовиків.

В рамках базової загальновійськової підготовки (БЗВП) військовослужбовці отримують знання, як протидіяти безпілотникам, використовуючи помпові рушниці. Цю інформацію під час зустрічі з представниками ЗМІ озвучив заступник начальника Головного управління доктрин та підготовки Генерального штабу ЗСУ, полковник Євген Межевікін, який є Герой України.

На сьогодні в бойові підрозділи активно впроваджуються штатні посади для роботи з таким озброєнням.

“Протягом БЗВП, військовослужбовці вчаться ефективно долати ворожі FPV-дрони, використовуючи помпові рушниці. Ми вже запроваджуємо штатні одиниці [посади] для використання помпових рушниць у бойових підрозділах”, – повідомив військовий.

Він також зазначив, що “для цих цілей ресурсів є достатньо”.

Полковник підкреслив, що навчання з помповими рушницями “будуть проходити всі учасники БЗВП”, зауваживши, що така підготовка зміцнить протидію російським дроновим ударам.

На навчання в рамках БЗВП виділено додаткові два дні. Межевікін також додав, що протидії дронам навчатимуться й у межах адаптаційного курсу, який військовослужбовці проходять після прибуття до своїх підрозділів.

“Головні завдання адаптаційного курсу – це забезпечення психологічної стійкості особового складу до виконання бойових завдань. Зосереджуємо особливу увагу на навчанні захисту від БпЛА противника. Ми постійно вдосконалюємо ці процеси відповідно до умов на фронті”, – зазначив військовий.

Генеральний штаб також акцентував увагу на застосуванні окопних засобів радіоелектронної боротьби і розвідки, таких як аналізатори спектра, сканери та детектори безпілотних літальних апаратів.

В безпілотниках, які використовувалися окупантами для атак на Київ, виявлені елементи, виготовлені в Китаї. Служба безпеки України виявила у БПЛА “Герань” (російська версія безпілотника Shahed) компоненти, що походять із Китайської Народної Республіки.