Війна більше не потребує мільйонів солдатів: Залужний про технології, які змінять хід війни

Зброя майбутнього: чому масові армії втрачають сенс – думка Валерія Залужного. Фото: t.me/Zaluzhnui

В майбутньому військові конфлікти будуть визначатися не широкими мобілізаціями, а швидкістю впровадження новітніх технологій та ефективною стратегією їх застосування.

Основою сучасних бойових дій стануть недорогі засоби, які забезпечують високу ефективність. Про це заявив посол України у Великій Британії та колишній командувач ЗСУ Валерій Залужний у своєму інтерв’ю виданню LB.ua.

Він навів приклад сучасної війни: для знищення однієї цілі відповідно до стандартів НАТО потрібно три ракети. При цьому Україні щодня можуть прилітати до 500 ворожих дронів. Це означає, що для їх знешкодження потрібно близько 1 500 ракет. Витрати на такий захист величезні – один дрон коштує приблизно $50 тис., тоді як одна ракета для системи IRIS-T може коштувати до $800 тис.

“У світі виготовляють лише 200 ракет Patriot на рік. А цілей – 500 на день! Яка країна здатна так воювати? Майбутнє війни – це дешеві, але надзвичайно ефективні засоби”, – підкреслив Залужний.

Він також наголосив, що Україні не достатньо просто людей, а вкрай потрібні мізки і стратегічне бачення – щоб швидко адаптуватися до нових технологій, які вже зараз змінюють правила ведення бою.

“Всі великі імперії – Римська, монголо-татарська, Французька, Угорська – виникали внаслідок появи нової зброї та швидкої адаптації до її використання. Україна не змогла це зробити вчасно. Ось такою буде війна. Якщо хтось розраховує на прихід мільйона солдатів, то він глибоко помиляється”, – зазначив він.

Валерій Залужний також критично оцінив перспективи введення миротворчого контингенту до України, підкресливши, що такі ініціативи без реальних бойових сил є малозмістовними.

“Який контингент ми обговорюємо? Чи той, що зможе відбити 500 дронів над Києвом? Чи контингент в червоних гарних штанях? То яка ж тоді від нього користь? Ймовірно, що немає жодного сенсу”, – додав він.

Залужний підкреслив, що встановлення миру під час повномасштабної війни можливо лише за умови наявності дієвих сил, а не формальної присутності.