ВР підтримала вихід України з Конвенції про заборону протипіхотних мін

Парламент ухвалив рішення про вихід України з Конвенції щодо заборони протипіхотних мін. Фото: t.me/yzheleznyak

15 липня, у вівторок, Верховна Рада схвалила тимчасове призупинення дії Оттавської конвенції стосовно заборони виробництва та застосування протипіхотних мін для України.

Рішення підтримали 305 депутатів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.

Цей крок став продовженням указу президента Володимира Зеленського, який 29 червня ввів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про вихід з конвенції. Міністерство закордонних справ пояснило, що з часу ратифікації у 2005 році Україна суворо дотримувалася її норм. Проте, через широке застосування мін Російською Федерацією, яка не є учасником конвенції, Україна опинилася в ситуації, що стримує її право на самооборону, гарантоване Статутом ООН.

Оттавська конвенція, яка набула чинності у 1999 році, забороняє використання, виробництво та зберігання протипіхотних мін, а також зобов’язує держави-учасниці проводити розмінування.

Раніше про вихід із договору оголосили також Фінляндія, Латвія, Литва та Естонія.

Вихід з Оттавської конвенції, що забороняє використання і виробництво протипіхотних мін, зумовлений потребою захисту держави в умовах масштабної війни.

Відомство наголосило, що Україна ратифікувала конвенцію у 2005 році і з того часу дотримувалася її вимог. У той же час Російська Федерація не є учасником цієї міжнародної угоди і активно використовує заборонену зброю з 2014 року.