Китай не має наміру підтримувати перемогу України в конфлікті з Росією і не зацікавлений у поразці Москви.
Таку заяву зробив президент Володимир Зеленський під час брифінгу в Брюсселі, про що повідомляє Gazeta.ua.
Глава держави вказав, що постійного контакту з лідером Китаю Сі Цзіньпіном у нього немає. За його словами, вони спілкувались лише кілька разів по телефону. Зеленський також зазначив, що китайський лідер запевняв його у тому, що не має наміру постачати Росії озброєння.
“Я не маю інформації про будь-які пакети зброї, але можу сказати одне. Китай підтримує Росію і не допомагає Україні. На мою думку, він не хоче нашої перемоги і не зацікавлений у поразці Росії,” – підкреслив президент.
Він також додав, що подібні оцінки розділяють й інші держави.
“Вважаю, що країни, які розуміють, що відбувається у відносинах між США, Росією і Китаєм, мають подібне розуміння ситуації,” – резюмував Зеленський.
Президент також припустив, що Китай не має інтересу в зміцненні зв’язків між Європейським Союзом та Сполученими Штатами. Він вважає, що Пекін не зацікавлений у послабленні позицій Росії.
Зеленський висловив готовність до проведення виборів в Україні найближчим часом. Він зазначив, що це дозволить “завершити цю тему, адже вона не приносить нічого, окрім конфліктів та політичних гасел”.