Гаряче
17 Кві 2026, Пт

Бородянський ліцей впровадив сонячну енергію: щорічна економія в тисячі євро

У Бородянському академічному ліцеї запровадили гібридну сонячну електростанцію, котра забезпечуватиме до 40% потреб закладу в електроенергії. Про це повідомив кореспондент Суспільне Новини.

В ліцеї навчаються 780 учнів, а також функціонують спортивна та музичні школи, а також різноманітні позашкільні гуртки. Раніше, під час відключень світла, заклад змушений був регулярно використовувати бензиновий генератор, проте після встановлення сонячних панелей необхідність в ньому значно зменшилась.

Після стабілізації енергопостачання ліцей працюватиме у змішаному режимі — поєднуючи централізовану електромережу та власну сонячну генерацію. Очікується, що це дасть можливість щороку економити близько 7 тисяч євро на комунальних витратах.

Проєкт реалізовано за підтримки Energy Act for Ukraine Foundation.

Варто зазначити, що у випадках надзвичайних ситуацій, особливо в холодну пору року, потреби в стабільному електропостачанні стають ще актуальнішими для багатьох закладів освіти.

Фото: Energy Act for Ukraine Foundation та Суспільне Новини/Нікіта Галка

Створено за матеріалами: kyivschina24.com