Офіс генпрокурора та Служба безпеки України направили до Печерського районного суду матеріали кримінального провадження разом з угодою про визнання провини народного депутата Федора Христенка. Про це повідомляє Центр протидії корупції.
У ЦПК зазначають, що швидке скерування справи може вказувати на підготовку нової хвилі тиску на НАБУ та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Йдеться про нардепа, якого раніше непублічно повернули з Об’єднаних Арабських Еміратів до України.
Христенко отримав підозру 21 липня – в той самий день, коли силовики провели масштабні обшуки у співробітників НАБУ, що стало фактичним початком атаки на антикорупційні органи. Від моменту початку розслідування до передачі справи в суд пройшло менш як п’ять місяців, що є рекордним терміном для проваджень такого рівня.
У ЦПК вважають, що такі темпи можуть свідчити про укладення угоди між Христенком, ОГП та СБУ. Джерела організації у правоохоронних органах стверджують, що силовики могли сподіватися на отримання свідчень від нардепа проти детективів НАБУ та прокурорів САП.
Раніше медіа повідомляли, що саме перспектива такої співпраці могла стати визначальною для повернення Христенка з ОАЕ до України. У ЦПК підкреслюють, що розвиток справи варто уважно відстежувати, адже це може стати черговим інструментом тиску на незалежні антикорупційні інституції.
Також повідомляли, що у середу вранці детективи Національного антикорупційного бюро провели обшуки у нового директора з безпеки Групи «Нафтогаз» Віталія Бровка.
Фото: колаж, з відкритих джерел
Створено за матеріалами: kyivschina24.com
