У першому кварталі 2026 року місцеві бюджети отримали 4,9 млрд грн податку на нерухомість (крім земельних ділянок). Це на 14,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це інформували в пресслужбі Державної податкової служби.
Значні надходження надійшли традиційно з регіонів з найбільшою кількістю житлової та комерційної нерухомості:
- м. Київ – 1,05 млрд грн;
- Київська область – 547,3 млн грн;
- Дніпропетровська область – 490 млн грн;
- Львівська область – 487 млн грн.
Ці надходження є важливою складовою доходів громад і спрямовуються на соціальні програми, утримання інфраструктури та розвиток місцевих проєктів.
Податок на нерухомість сплачується не з усієї площі житла, а лише з площі, що перевищує пільгові норми:
- квартири – понад 60 м²;
- будинки – понад 120 м²;
- різні типи житла у власності – понад 180 м².
Ставки податку встановлюють місцеві ради, але вони не можуть перевищувати 1,5% мінімальної зарплати за кожен квадратний метр, що перевищує норму.
В Україні податок на нерухомість може спричиняти непорозуміння серед власників житла, зокрема через терміни отримання податкових повідомлень. Багато людей помилково вважають, що якщо до 1 липня не поступила квитанція, платити вже не потрібно. Однак це не так, і така помилка може призвести до значних боргів.
Фото: Державна податкова служба
Створено за матеріалами: kyivschina24.com
