Гаряче
13 Сер 2026, Чт

Київська область і німецькі партнери розглянули нові ініціативи для відновлення та зміцнення енергетичної стійкості

Голова обласної військової адміністрації Тимур Ткаченко провів робочу зустріч із засновницею та керівницею Українського координаційного центру (UCC) Вікторією Фрайфрау фон Розен і Рюдігером Фрайгером фон Розен. Учасники обговорили можливості розширення співпраці між регіоном та партнерами з Німеччини в контексті відбудови.

За словами Ткаченка, одним з пріоритетів спільних зусиль стане зміцнення енергетичної стійкості громади. Мова йде про оснащення критично важливих об’єктів системами резервного живлення та накопичення енергії, що забезпечить їхня витривалість до потенційних атак та перебоїв з електропостачанням.

Крім того, учасники зустрічі детально вивчили питання реалізації проектів, спрямованих на підвищення безпеки населення, зокрема, модернізацію вже існуючих захисних споруд та будівництво нових.

Окрему увагу було приділено організації спільного заходу за участю федеральної землі Гессен, а також розвитку співпраці в оборонному секторі.

В ході обговорення також торкнулися перспектив партнерства в сферах освіти, культури, спорту та організації відпочинку для дітей у рамках програми Vacation Program. Тимур Ткаченко наголосив, що регіон має стати не лише місцем відновлення після війни, але й територією нових можливостей для розвитку.

Він також підкреслив, що Український координаційний центр вже реалізував кілька гуманітарних ініціатив, підтримуючи українських біженців в регіоні Рейн-Майн, а з моменту початку повномасштабного вторгнення надав допомогу українським регіонам на суму близько 40 млн євро.

За словами очільника КОВА, сторони вирішили продовжити спільну роботу над новими проектами, спрямованими на відновлення та розвиток регіону.

У Дарницькому управлінні поліції запрацювала нова гібридна сонячна електростанція, яка стала результатом співпраці столичної поліції з українсько-нідерландським благодійним фондом Lifeline Ukraine. Цю ініціативу вдалося реалізувати завдяки підтримці уряду Королівства Нідерландів та організації Independent Energy.

Фото: Тимур Ткаченко

Створено за матеріалами: kyivschina24.com