Гаряче
16 Лип 2026, Чт

Ліквідація незаконних наркопосів: 30 тисяч рослин та 74 підозрюваних у 23 областях і Києві

Національна поліція здійснила значну всеукраїнську спецоперацію під назвою «Джентльмени» для боротьби з незаконним вирощуванням нарковмісних рослин. Ці заходи охопили 23 області України та столицю. Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції України.

У липні Департамент боротьби з наркозлочинністю спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора організували та провели щорічну спецоперацію, спрямовану на протидію незаконному вирощуванню рослин, що містять наркотичні речовини.

Цей комплекс заходів отримав назву «Джентльмени» і охопив всі регіони країни.

Основною метою операції стало виявлення та ліквідація незаконних посівів конопель і снотворного маку, а також документування діяльності осіб, причетних до їх вирощування, з метою запобігання потраплянню нарковмісної сировини до нелегального обороту.

Правоохоронці здійснили 435 санкціонованих обшуків у приватних домоволодіннях, господарських приміщеннях, на земельних ділянках та присадибних територіях по всій країні.

Зловмисники намагалися маскувати незаконні посіви, висаджуючи рослини з урахуванням особливостей місцевості, поряд з іншими сільськогосподарськими культурами або у важкодоступних місцях, щоб ускладнити їх виявлення правоохоронцями.

Незважаючи на ці спроби, поліцейські ліквідували 12 лабораторій типу гроубокс та гідропоніки під час слідчих і оперативних заходів. Також було виявлено та знищено майже 30 тисяч рослин конопель і снотворного маку.

Крім цього, під час обшуків вилучили понад 170 кілограмів канабісу, обладнання для вирощування та переробки нарковмісних рослин, грошові кошти, транспортні засоби та інші речові докази, що підтверджують незаконну діяльність.

Завдяки ліквідації незаконного вирощування та вилученню наркосировини правоохоронці змогли запобігти її потраплянню на чорний ринок. За попередніми оцінками, реалізація такого обсягу заборонених речовин могла б принести наркоторговцям більше 60 мільйонів гривень незаконного прибутку.

«Наразі слідчі поліції повідомили про підозру 74 особам за ч.ч. 2, 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч. 2 ст. 310 (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України», – зазначається в повідомленні.

Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фото: Національна поліція

Створено за матеріалами: kyivschina24.com